A táblázaton negyedik Szászrégen a forduló rangadóján a második helyezett Kudzsirt fogadta és a szünetben Chirilă góljával még vezetett. A vendégek a szünetet követően gyorsan egyenlítettek, majd megszerezték a győztes gólt is.
Nyárádtő Aldea góljával is nyerésre állt a Gyulafehérvári Unirea ellen, ám a hajrá kezdetén négy perc alatt három gólt is kapott, így Potor gólja a hosszabbításban már csak az eredmény kozmetikázására volt elég, csapata 3–2-re kikapott.
A két Maros megyei együttes megtartotta korábbi pozícióját a táblázaton, a következő fordulóban pedig idegenben játszik: Nyárádtő az éllovas Dési Unirea vendége lesz, míg Szászrégen a Kolozsvári Sănătateához látogat.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!