Nehezen, de legyőzte a sereghajtót a Sepsi OSK II.

Sánta Imre 2021. november 05., 20:30 utolsó módosítás: 2021. november 06., 13:27

Büntetőből szerzett találattal gyűjtötte be a három pontot a Sepsi OSK II. a továbbra is nyeretlen Brassói Kids Tâmpa ellen a labdarúgó 3. Liga 11. játéknapján. Győzelmükkel a háromszékiek továbbra is tapadnak a rangsor élén álló Székelyudvarhelyi FC-re.

A brassói fiataloknak több alkalmuk is volt a gólszerzésre Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Kellemes időjárás és kiváló gyepszőnyeg fogadta a pályára lépő csapatokat, és már a találkozó első negyedórájában mindkét oldalon akadtak lehetőségek. A vendégek kezdtek határozottabban, előbb Bugnaru megpattanó lövése kerülte el Szántó kapuját, majd Moldovan kísérletét hárította a szentgyörgyi hálóőr.

A piros-fehérek először a 15. percben álltak közel a gólszerzéshez, amikor Dragomir labdát szerezve megiramodott az ellenfél kapuja felé, azonban rosszul helyezett lövését Alexa lábbal védte.

A folytatásban többnyire Andrási Alexandru tanítványai uralták a játékot, de a helyzetek sorra kimaradtak: a 29. percben Csiszer beadására Becze jó ütemben érkezett, de mellé fejelt, majd egy perccel később szintén Csiszer ívelt szögletről középre, Sütő lövését azonban bravúrral védte a vendégek kapusa.

Újabb sarokrúgás után a labda Grigore elé pattant, akit a tizenhatoson belül Nechita buktatott, a megítélt büntetőt pedig Becze Tamás magabiztosan értékesítette (1-0).

Szünet után csökkent a játék irama, a labda többnyire a középpálya környékén pattogott, de a brassói fiatalok számára így is akadt lehetőség az egyenlítésre. Az 56. percben Kerekes jó helyzetből nem találta el a kaput, négy perc elteltével pedig Spătaru próbálkozott, de nem tudott kifogni Szántón.

Ezt követően eseménytelenül telt az idő mindaddig, amíg Grigore a 75. percben begyűjtötte második sárga lapját, így ezt követően az utolsó negyedórára emberhátrányban maradó háromszékiek inkább a védekezésre összpontosítottak, és ellentámadásokkal próbálták meglepni ellenfelüket. Ez majdnem sikerült is nekik, de előbb a 84. percben Rența Denis hagyott ki egy jó lehetőséget, nem sokkal később pedig miután Pál Kristóf cselezte be magát a kapu előterébe, éles szögből csak az oldalhálót találta el.

A Sepsi OSK fiókcsapata a Brassói SR ellen elszenvedett váratlan veresége után javítani tudott, és továbbra is őrzi pozícióját a listavezető Székelyudvarhelyi FC mögött, amely szombaton a harmadik helyezett FC Pucioasa vendégeként lép pályára.