Nagy csatát nyert az SZFC, az élen tölti a téli szünetet

Zátyi Tibor 2021. december 04., 15:34 utolsó módosítás: 2021. december 04., 15:36

Győzelemmel zárta a 2021-es évet a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának 15. fordulójában, szombaton délben 2–1-re nyert a CSO Plopeni otthonában, így megerősítette éllovas pozícióját.

Elhozta Plopeni-ből a pontokat az SZFC Fotó: Erdély Bálint Előd

Feszült hangulatban kezdődött a mérkőzés, főleg a hazaiak játszottak durván, az apró szabálytalanságok miatt nagyon töredezett volt a játék. Ennek ellenére az SZFC uralta a játékteret és a 13. percben meg is szerezte a vezetést, Alex Pop passzát követően Vasile Bogdan lőtt 15 méterről a bal alsóba.

Ekkor úgy tűnt, hogy könnyed győzelmet arat az udvarhelyi csapat, ám a hazaiak nem adták fel, és a 23. percben váratlanul egyenlítettek: egy kirúgásnál Bodea passzolt Savinhoz az SZFC tizenhatosában, a letámadó hazaiak megszerezték a labdát és Huza be is vágta hat méterről. Nem sokkal később Bodea nagy védésére volt szükség, hogy ne szerezze meg a vezetést Plopeni.

A rend fél óra játék után állt vissza, egy előreívelt labdát Pop fejelt vissza Stanciunak, aki tizenhatról laposan a jobb alsóba lőtt. Előnyét megbecsülte az SZFC, a játékosok okosan tartották a labdát.

A szünetet követően sem változott a mérkőzés képe, az udvarhelyiek rövidpasszos játékukkal próbálták feltörni a jól tömörülő plopeni-i védelmet, gólhoz Mitra járt a legközelebb, az 52. percben távoli lövését a hazaiak kapusa bravúrral védte. Az SZFC próbálta lezárni a meccset, ám hiába jöttek a cserék, nem tudta növelni előnyét a csapat, Barta a 80. percben szép mozdulattal emelte át a labdát a kapuson, ám a játékszer a keresztlécet érintve hagyta el a játékteret.

A CSO Plopeni veszélyesen játszott, ám helyzeteit nem tudta kihasználni, Huza ziccerénél Bodea védett hatalmasat, majd Roberto fejelt jó helyről fölé.

Az udvarhelyi csapat behúzta a három pontot, továbbra is vezeti az 5-ös csoportot, előnye két pont a második helyezett Pucioasával szemben.

Téli szünet következik, a bajnokság jövő márciusban folytatódik, az alapszakaszból még három meccs van hátra, utána kezdődik a felsőházi rájátszás, ahová matematikailag is megerősítette pozícióját az SZFC.