Legyűrte a Sepsi OSK csikócsapatát az SZFC

Sánta Imre 2022. április 22., 20:26 utolsó módosítás: 2022. április 22., 22:22

Egy gól döntött a Sepsi OSK II. és a Székelyudvarhelyi FC közötti összecsapáson, amelyen a labdarúgó 3. Liga 5. csoportjának éllovasa begyűjtötte a három pontot, és ezzel bizonyossá vált, hogy részt vehet majd a másodosztályért kiírt osztályozón.

Győzelmével az SZFC bejutott a 2. Liga osztályozójának első körébe Fotó: László Zsolt/SZFC

A vendégek nagy lehetőségével kezdődött a találkozó, Petra már az 5. percben vezetéshez juttathatta volna csapatát, azonban lövése elsüvített a kapufa mellett. A háromszékiek sem késlekedtek a válasszal, de előbb Șerban nem találta el a kaput, majd Nistor középre tartó lövését fogta Albert. Kevéssel ezután Botorok lépett ki egyedül a védők között, és már csak Gedő állta útját, aki hárítani tudott.

A folyatásban meddő mezőnyjátékba torkollt a küzdelem, a labda többnyire a középpályán pattogott, és a már-már unalomba fulladó játékot csupán a 40. perc eseménye élénkítette fel kissé, amikor Savin hozta helyzetbe Antal Barnát, akinek jól eltalált lövése a hosszú felsőbe vágódott (0–1).

Iustin Grigore beállása jótékony hatással volt Andrási mester tanítványainak szünet utáni játékára, és a 48. percben közel is jártak az egyenlítéshez. Ekkor előbb Grigore löketét tornázta ki Albert, a kipattanóra érkezett Toma, de ő sem járt több szerencsével, majd Șerban lövésénél is helyén állt a vendégek hálóőre.

Az egyensúly azonban hamarosan megbillent, amikor David utolsó védőként szabálytalankodott, ez pedig piros lapot ért, és az OSK tíz emberrel maradt. Ezt igyekeztek is kihasználni az udvarhelyiek, és előbb Petra puskázott el egy lehetőséget, majd Savin maradt le hajszállal egy baloldali beadásról.

A helyzetek kis híján megbosszulták magukat, ugyanis a 72. percben a csereként beállt Sánta Tamás átverekedte magát a vendégek teljes védelmén, lövése azonban a felsőlécen csattant, így ezúttal sem jött össze az egyenlítés. A túloldalon viszont Manole duplázhatta volna meg az SZFC előnyét, de nem tudott túljárni Gedő eszén, majd a mérkőzés utolsó perceiben előbb Bálint, majd Bobea került ziccerbe, de a szentgyörgyiek fiatal kapusa mindkét alkalommal bravúrral védett.

A Székelyudvarhelyi FC így végül egygólos győzelmet aratott, az így szerzett három pont pedig már elegendő ahhoz, hogy a pontvadászat végéig ne csússzanak lennebb a második helynél, ami már feljogosítja őket, hogy a rájátszást követő osztályozó mérkőzéseken megküzdjenek a feljutásért a másodosztályba.

Veres Róbert, a Sepsi OSK II. védője a mérkőzés után elmondta, hogy az elért eredmény miatt csalódottak, ám voltak biztató jelek is a mérkőzésen, hiszen a második félidőben az emberhátrány ellenére több helyzetet is kidolgoztak és sikerült veszélyeztetni az udvarhelyiek kapuját, ez pedig jó előjel számukra. „A kapufánál is nagyon közel jártunk a gólhoz, de hiányzott a szerencse. Mindig arra törekszünk, hogy minden mérkőzésből a legtöbbet hozzuk ki. Hisszük, hogy a folyamatos kemény munkának beérik a gyümölcse. Folytatjuk az edzéseket és nem adjuk fel soha” – tette hozzá a fiatal játékos.