Korán hátrányba került, majd simán megverte a Sepsi OSK II-t a Székelyudvarhelyi FC

Zátyi Tibor 2022. április 01., 20:32 utolsó módosítás: 2022. április 01., 20:33

Bombagólokban gazdag mérkőzést játszott egymással a Székelyudvarhelyi FC és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. a labdarúgó 3. Liga rájátszásának nyitófordulójában. Az alapszakaszgyőztes udvarhelyiek 3–1-es sikerükkel újabb lépést tettek a playoff felé.

Sokan kíváncsiak voltak a székely rangadóra Fotó: Erdély Bálint Előd

Gyakorlatilag 0–1-ről kezdődött a találkozó, a vendég háromszékiek pedig páratlanul nagy góllal szereztek vezetést. A második percben a hazaiaktól Savin veszített labdát félpályán, a kiugró Becze távoli lövése a felsőlécen csattant, a hazaiak védője, Berkeczi hátrafelé fejelte a labdát, ez pedig épp így volt jó a második hullámban érkező Nistornak, aki mellel átvette a játékszert és kapásból, 23 méterről leverős gólt lőtt.

Fizikális, pörgős volt a játék, kemény belépőkkel tarkítva, a hazaiak uralták a meccset, ám a fiatalokból álló vendégek védelme stabil lábakon állt. A játékrész közepén a Sepsi II. csapatkapitánya összefejelt a hazaiaktól Poppal, emiatt felszakadt a fejbőre, percekig ápolásra volt szüksége. Az időleges emberelőnyt nem tudta saját maga javára fordítani az SZFC, egyenlő létszámban viszont összejött az egyenlítés: a 44. percben Antal ugratta ki nagyszerűen Savint, aki ziccerben nem hibázott, egyben beállította a félidei eredményt (1–1).

Fotó: Erdély Bálint Előd

A szünetet követően sokáig eseménytelenül telt a mérkőzés, sokáig csak egy ziccert lehetett feljegyezni, Pop emelte mellé a labdát. A két tizenhatos között zajlott a játék, egészen a 69. percig, amikor Pop cselezte ki védőjét, és 17–18 méterről védhetetlenül bombázott Szántó kapujába. Ez megzavarta a vendégeket, hiszen pár perc múlva újabb gólt kaptak, egy szabadrúgást követően Pop elé került a labda, és hat méterről a hálóba lőtt. Ezzel le is járt a meccs érdemi része, a hátramaradt időben egyik kapu sem forgott igazán veszélyben.

Az SZFC magabiztosan tartotta otthon a három pontot, és egy újabb lépést tett a 3. Liga play-offja felé. Folytatás jövő pénteken, amikor az FC Pucioasa látogat Székelyudvarhelyre.