Korán emberhátrányba került, kikapott Kézdin az SZFC

Zátyi Tibor 2021. szeptember 11., 19:38 utolsó módosítás: 2021. szeptember 11., 20:02

Tovább folytatja jó szezonrajtját a Kézdivásárhelyi SE a labdarúgó 3. Liga 5. csoportjában, szombaton délután legyőzte a közel egész meccsen emberhátrányban játszó Székelyudvarhelyi FC-t.

Nem tudott gólt szerezni az emberhátrányban játszó SZFC Kézdivásárhelyen Fotó: László Zsolt/SZFC

Az SZFC kedden játszott legutóbb, a Román Kupa 4. fordulójában közel volt a bravúrhoz, ám nem tudta kiejteni a 2. Liga élmezőnyéhez tartozó FC Hermannstadtot, maratoni csata után, büntetőkkel maradt alul.

A meccs rengeteg energiát kivett az udvarhelyiek játékosaiból, ez pedig meg is látszott a Kézdivásárhelyi SE elleni mérkőzésen. Mihai Ianc vezetőedző már az elején kényszerű cserét kellett végrehajtson, Mitra már a 17. percben lesérült. A gondok csak fokozódtak, miután Berkeczi Csongor negyedóra alatt két sárga lapot kapott, a másodikat egy könyöklésért, így emberhátrányba került az udvarhelyi csapat.

A hazaiak a 26. percben szerezték meg a vezetést, Gáll Attila távoli bombája kötött ki az SZFC hálójában, Bodea, ha hamarabb reagál, védhette volna a lövést. Az udvarhelyiektől Covaciu, majd Petra próbálkozott, de nem találták el a hazai kaput.

A félidő végére beszorította vendégeit a KSE, két nagy helyzetük is volt, de nem tudták növelni előnyüket.

Fotó: László Zsolt/SZFC

Ez végül a második félidőben összejött, Marucza rossz felszabadítását követően Bodea próbálta összeszedni a labdát, de az az ellenfélhez került, Antal Barna visszaemelte a kapu elé, ahol Gajdó Tamás a hálóba fejelt.

A folytatásban az SZFC uralta a játékot, tíz emberrel is többet birtokolta a labdát, ám nem tudott veszélyes lenni a kézdi kapura, a hajrában Mateiciuc előtt adódott szépítési lehetőség, de nem tudott betalálni. A hosszabbítás utolsó percében pedig a KSE is megszerezhette volna harmadik gólját, ám a labda a kapufán csattant, majd Szőcs László három méterről nem tudta legyőzni Bodeát.

A KSE győzelmével már hét pontnál jár a bajnokságban, és jobb gólkülönbségének köszönhetően az élre ugrott, míg az SZFC a hatodik a táblázaton.

A következő fordulóban a Székelyudvarhelyi FC pénteken 17 órakor a Sepsi OSK II.-t fogadja, míg a KSE szombaton az FC Pucioasa vendége lesz.