Az SZFC kedden játszott legutóbb, a Román Kupa 4. fordulójában közel volt a bravúrhoz, ám nem tudta kiejteni a 2. Liga élmezőnyéhez tartozó FC Hermannstadtot, maratoni csata után, büntetőkkel maradt alul.
A meccs rengeteg energiát kivett az udvarhelyiek játékosaiból, ez pedig meg is látszott a Kézdivásárhelyi SE elleni mérkőzésen. Mihai Ianc vezetőedző már az elején kényszerű cserét kellett végrehajtson, Mitra már a 17. percben lesérült. A gondok csak fokozódtak, miután Berkeczi Csongor negyedóra alatt két sárga lapot kapott, a másodikat egy könyöklésért, így emberhátrányba került az udvarhelyi csapat.
A hazaiak a 26. percben szerezték meg a vezetést, Gáll Attila távoli bombája kötött ki az SZFC hálójában, Bodea, ha hamarabb reagál, védhette volna a lövést. Az udvarhelyiektől Covaciu, majd Petra próbálkozott, de nem találták el a hazai kaput.
A félidő végére beszorította vendégeit a KSE, két nagy helyzetük is volt, de nem tudták növelni előnyüket.
Ez végül a második félidőben összejött, Marucza rossz felszabadítását követően Bodea próbálta összeszedni a labdát, de az az ellenfélhez került, Antal Barna visszaemelte a kapu elé, ahol Gajdó Tamás a hálóba fejelt.
A folytatásban az SZFC uralta a játékot, tíz emberrel is többet birtokolta a labdát, ám nem tudott veszélyes lenni a kézdi kapura, a hajrában Mateiciuc előtt adódott szépítési lehetőség, de nem tudott betalálni. A hosszabbítás utolsó percében pedig a KSE is megszerezhette volna harmadik gólját, ám a labda a kapufán csattant, majd Szőcs László három méterről nem tudta legyőzni Bodeát.
A KSE győzelmével már hét pontnál jár a bajnokságban, és jobb gólkülönbségének köszönhetően az élre ugrott, míg az SZFC a hatodik a táblázaton.
A következő fordulóban a Székelyudvarhelyi FC pénteken 17 órakor a Sepsi OSK II.-t fogadja, míg a KSE szombaton az FC Pucioasa vendége lesz.
| 2021. 09. 11. 17:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | Barcarozsnyói Olimpic Cetate Barcarozsnyó | 2-1 |
| 2021. 09. 11. 17:00 | Nagyszebeni Hermannstadt II. Hermannstadt II. | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | 1-1 |
| 2021. 09. 11. 17:00 | FC Pucioasa Pucioasa | CS Blejoi CS Blejoi | 1-1 |
| 2021. 09. 11. 17:00 | Kézdivásárhelyi SE KSE | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 2-0 |
| 2021. 09. 11. 17:00 | CSO Plopeni CSO Plopeni | Brassói SR Municipal Brassói SR | 3-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 3 | 2 | 1 | 0 | 6-1 | 7 |
2 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 3 | 2 | 1 | 0 | 7-3 | 7 |
3 | Nagyszebeni Hermannstadt II. Hermannstadt II. | 3 | 2 | 1 | 0 | 5-3 | 7 |
4 | FC Pucioasa Pucioasa | 2 | 1 | 1 | 0 | 5-1 | 4 |
5 | CS Blejoi CS Blejoi | 3 | 1 | 1 | 1 | 5-2 | 4 |
6 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-2 | 3 |
7 | CSO Plopeni CSO Plopeni | 3 | 1 | 0 | 2 | 4-8 | 3 |
8 | Brassói SR Municipal Brassói SR | 3 | 0 | 1 | 2 | 3-5 | 1 |
9 | Barcarozsnyói Olimpic Cetate Barcarozsnyó | 3 | 0 | 1 | 2 | 1-6 | 1 |
10 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | 3 | 0 | 1 | 2 | 4-10 | 1 |
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!