Valentin Suciu együttese a szünetben még csak két góllal vezetett, aztán a térfélcserét követően megnyílt a gólcsap, és a háromszéki fiatalok meg sem álltak nyolc találatig.
Ezzel a kiütéses sikerrel kis lélegzetvételhez jutottak a Sepsi OSK II.-nél, hiszen így négy ponttal elléptek a kieső helyen álló Brassói Kidstől és az azonos pontszámmal rendelkező Zernyesti Olimpictől.
Utóbbi két együttes szombaton játszik – a Kids a Székelyudvarhelyi FC-t, míg Zernyest a már búcsúzó Kézdivásárhelyi SE-t fogadja.
Amennyiben otthon tartják a pontokat, az utolsó fordulóban dől el a második kieső kiléte: jövő szombaton a KSE-hez látogat a Sepsi OSK II., a Păulești a Kidset fogadja, míg az SZFC a zernyestieket vendégeli.
| 2023. 05. 19. 18:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | CS Păulești Păulești | 8-0 |
| 2023. 05. 20. 18:00 | Zernyesti Olimpic Zernyest | Kézdivásárhelyi SE KSE | 6-2 |
| 2023. 05. 20. 18:00 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 0-5 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 9 | 6 | 1 | 2 | 24-8 | 44 |
2 | CS Păulești Păulești | 9 | 4 | 2 | 3 | 15-24 | 38 |
3 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 9 | 4 | 1 | 4 | 19-14 | 32 |
4 | Zernyesti Olimpic Zernyest | 9 | 4 | 3 | 2 | 23-14 | 31 |
5 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | 9 | 3 | 1 | 5 | 14-22 | 28 |
6 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 9 | 1 | 2 | 6 | 12-25 | 21 |
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
A Tisza-kormány szeretné mielőbb lezárni a korábbi külhoni támogatások „számvetését”, hogy a vitatott ügyek tisztázása után a jövőre lehessen összpontosítani – jelentette ki a Krónikának Kollai István nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!