Kikapott a KSE, nem tudta megerősíteni első helyét

Csulak Noémi 2022. április 17., 14:51

A labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának negyedik fordulójában a Kézdivásárhelyi SE szombaton hazai pályán kikapott a Brassói SR csapatától, emiatt lecsúszott a tabella második helyére.

Vereséget szenvedett, így második helyről várja az alsóház folytatását a KSE Fotó: Erdély Bálint Előd

A mérkőzés első felében a hazaiak domináltak, Gajdó a 22. percben meg is szerezhette volna a vezetést, de Cauca nagyot védve mentett. A szünet előtt Gáll szabadrúgásból nagyszerűen ívelt az ellenfél tizenhatosába, ahol az utolsó pillanatban mentettek Locutuș elől, így az eredmény továbbra is maradt 0–0.

Alig kezdődött el a második játékrész, hátrányba került a KSE. A 47. percben Tankó felszabadító rúgása eltalálta Gállt és a labda a vendégek csatára, Răchișan elé került, aki higgadtan gurított a hálóba a hazai hálóőr, Bunduc mellett. Az óriási védelmi hibát kihasználva Brassó átvette a vezetést (1–0).

A felsőháromszéki együttes a továbbiakban próbálkozott az egyenlítéssel, de a brassói védelem túl jónak bizonyult. A 76. percben Gáll 23 méterről rúghatott szabadrúgást, de Cauca ismét a helyén volt, a léc alá tartó labdát szögletre tolta.

„Sajnos elvesztettük ezt a csatát, támadásban pedig továbbra is gyengék vagyunk. Ami a legjobban elszomorít, hogy ismét egy szerzett gól nélküli mérkőzést játszottunk le” – nyilatkozta a meccs után, Gazda József, a KSE edző-játékosa.

Kézdivásárhelyi SE a következő mérkőzését szintén otthon játssza, pénteken az AFC Hermanstadt II. csapatát látja vendégül.