Jobban kezdte a mérkőzést a vendég együttes, ám az első komoly helyzetet a KSE dolgozta ki, Moroz bravúrral védte a közeli próbálkozást. Az SZFC-től Vékás járt közel a gólhoz, ám szép cselsorozat után leadott lövése kevéssel, de mellé ment.
Az első gólhoz a vendégek védelmének nagy hibája kellett, Kanyó szerezte meg a labdát és legyőzte Morozt. Az SZFC kapusának nem sokkal később ismét nagyot kellett védenie, hogy csapata ne kerüljön még nagyobb hátrányba.
Gyorsan rendezte sorait az SZFC, Marucza lódult meg a szélen,
nagyszerűen indította Turcut, aki ellépett a labdával és a kifutó kapus fölött, 19 méterről a hálóba emelt.
A szünet előtt mindkét csapat előtt adódott egy-egy nagy lehetőség, előbb Babei fejelt 4 méterről fölé, majd Vékást szerelték az utolsó pillanatban.
A második félidőt is szabálytalanságok és sárga lapok tarkították, majd az 57. percben újabb védelmi hibát vétett az SZFC, Stoian veszített labdát, Popa pedig élt a lehetőséggel, ismét megszerezte a vezetést a KSE. A gólt követően egy ideig egyik csapat sem tudott komolyabb helyzetet kialakítani.
Az utolsó negyedóra kezdetén Berkeczi véleményes helyzetben kapott piros lapot, a KSE pedig büntetőt, amit Emanuel végzett el, ám Moroz hárította a próbálkozást.
Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve támadott az SZFC, beszorította házigazdáját, jöttek is a lehetőségek, ám előbb Turcu, majd Jakab sem tudta bevenni Bumduc kapuját.
A KSE szezonbeli második sikerét aratta, míg az SZFC elszenvedte ugyancsak második vereségét.
A bajnokságban a KSE szombaton a CSO Plopeni vendége lesz, míg az SZFC pénteken a CS Blejoi-t fogadja. Addig is az udvarhelyiekre még vár egy mérkőzés, hiszen a Román Kupa harmadik fordulójában, kedden 14.30-kor a 2. ligás FK Csíkszeredát fogadják a sétatéri stadionban.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!