Kiharcolták a döntetlent a nyárádtőiek, még él a remény a továbbjutásra

Horváth Bálint Ottó 2023. május 25., 11:25 utolsó módosítás: 2023. május 25., 11:42

Hazai pályán kezdte a labdarúgó másodosztályba való feljutásért rendezett osztályozó elődöntőjét a Nyárádtői Unirea, szerdán 1–1-es döntetlent ért el a Nagyváradi FC Bihor ellen, és még reménykedhet a továbbjutásban.

Az egyenlítés összejött a nyárádtői csapatnak. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A mérkőzés tétje rányomta a bélyegét a játékra, a két csapat nagy akarattal lépett pályára, de az első félidőben hiányoztak a helyzetek, szinte alig alakult ki lehetőség a kapuk előtt. Az esélyesebb nagyváradi együttes kezdeményezett többet, de a Maros megyeiek pontosan védekeztek.

Aztán a második játékrészt erőteljesebben kezdte az FC Bihor, két nagy helyzetet is kialakított, Marius Hosu volt a befejező ember, aki másodjára nem hibázott és fejjel vezetést szerzett. A gól jót tett a meccsnek, a vendégeknek megvolt az esélyük, hogy növeljék az előnyüket, de ez nem sikerült, és ehelyett a nyárádtőiek a 74. percben váratlanul egyenlítettek Alexandru Dușmanu találatával.

Alig egy perccel később viszont emberhátrányba kerültek, Marian Codrea ütötte meg az ellenfelét és jogosan kapta meg a piros lapot.

Ezután támadásba lendült a vendégcsapat és hajszolta a győztes gólt, azonban a hazaiak kivédekezték a hátralévő időt.

A visszavágót szombaton 17.30-tól játsszák le Nagyváradon, a továbbjutó a Vajdahunyadi Corvinul–Besztercei Gloria párharc győztesével találkozik az osztályozó döntőjében. Az első mérkőzésen a Corvinul 2–1-re nyert idegenben.