Hirdetés

Ismerős ellenfelek a csoportban – kiegyenlített küzdelemre számítanak a Székelyudvarhelyi FC-nél

Régóta alapoznak. A felsőházi rájátszásba jutna a Székelyudvarhelyi FC
Fotó: Erdély Bálint Előd

2021. augusztus 17., 19:31

A Román Labdarúgó-szövetség összeállította a labdarúgó 3. Liga 2021–2022-es szezonjának csoportjait. A Székelyudvarhelyi FC az előző bajnoksághoz hasonlóan az 5-ös csoportba került, ahol két új ellenféllel találkozik. Nyárádtő és Szászrégen pedig továbbra is a 9-es csoportban játszik.

2021. augusztus 17., 19:31

A 3. Ligában idén is száz csapat indul, amelyeket tíz csoportra osztanak, mindegyikben tíz gárda szerepel. A lebonyolítási rendszert azonban jelentősen megváltoztatták. A bajnokság augusztus 28-án rajtol, a csoportkörben mindenki mindenkivel kétszer játszik, így 18 fordulót rendeznek. Ezt követően mindegyik csoportban felső- és alsóházi rájátszásban folytatódik a küzdelem.

Hirdetés

A playoffban az első négy helyezett kilenc forduló során háromszor találkozik egymással, a végén a csoportok első és második helyezettjei – azaz összesen húsz együttes – tíz párharcban oda-visszavágó alapon játszanak a továbbjutásért. A nyerteseknek újabb öt párharcot rendeznek, ezek győztesei feljutnak a 2. Ligába. A playoutban a csoportok 5–10. helyezettjei vesznek részt, amelyek tíz forduló keretében oda-visszavágót játszanak. Mindegyik csoportban az utolsó két helyen végzett csapat kiesik, de melléjük csatlakozik a leggyengébb pontszámmal rendelkező negyedik helyezett is.

A Székelyudvarhelyi FC az előző szezonhoz hasonlóan idén is az 5-ös csoportban játszik, ellenfelei többségét pedig jól ismeri, hiszen az előző idényhez képest mindössze két új csapat kapott helyet a tízesben: a 2. Ligába feljutott Brassói Corona, illetve az Astra Giurgiu II. helyét a Nagyszebeni Hermannstadt II. és az FC Pucioasa vette át.

Brassó megyét a Brassói SR Municipal, a Brassói Kids Tâmpa és a Barcarozsnyói Olimpic Cetate képviseli, Kovászna megyéből két csapat, a Kézdivásárhelyi SE és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. található a csoportban. Továbbá a Prahova megyei CS Blejoi és a CSO Plopeni van még a mezőnyben.

Mihai Ianc, az SZFC edzője •  Fotó: Erdély Bálint Előd Galéria

Mihai Ianc, az SZFC edzője
Fotó: Erdély Bálint Előd

A Székelyudvarhelyi FC edzője, Mihai Ianc kiegyenlített bajnokságra számít. „Minden meccs a pályán fog eldőlni, jól ismerjük az ellenfeleket,

a Sepsi 2-vel és Kézdivásárhellyel is nagy csatákra számítunk, azt pedig, hogy a Brassó megyei csapatok milyen játékerőt képviselnek, senkinek sem kell bemutatni.

A Dâmbovița megyei Pucioasa régóta stabil tagja a harmadosztálynak, egyik legkeményebb ellenfelünk lesz. Jó csapatok alkotják az 5-ös csoportot, kiegyensúlyozott bajnokság vár ránk” – mondta Mihai Ianc.

A két Maros megyei együttes, a Szászrégeni Avântul és a Nyárádtői Unirea a 9-es csoportban fog játszani. A csoport tagja még a Kudzsiri Metalurgistul, a Besztercei Gloria, a Tordai Arieșul, a Vajdahunyadi CS, a Gyulafehérvári CS, a Kolozsvári Sănătatea, a Kolozsvári Viitorul Fociakadémia és a Marosújvári CS.

Kedden elkészítették a 3. Liga menetrendjét. A Székelyudvarhelyi FC a nyitófordulóban (valószínűleg augusztus 28-án, mivel 25-én kupameccset játszik) hazai pályán kezd, a CS Blejoi-t fogadja, míg a Szászrégeni Avântul és a Nyárádtői Unirea is otthon játszik az első játéknapon, előbbi a Besztercei Gloriát, utóbbi Gyulafehérvárt vendégeli.

Az 5-ös csoport nyitófordulójában: Székelyudvarhelyi FC–CS Blejoi, FC Pucioasa–Barcarozsnyói Olimpic Cetate, Kézdivásárhelyi SE–Brassói Kids Tâmpa, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II.–Brassói SR Municipal, Nagyszebeni Hermannstadt II.–CSO Plopeni.
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Kegyelemdöfés a hosszabbításban, véget ért a Sepsi OSK veretlensége

Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.

Spekulatív hangnem az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK kapcsán

Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.

Székelyhon

Fejszével ölte meg várandós élettársát, életfogytiglant kapott

A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.

`
Krónika

Üzemanyaghiány léphet fel a megrohamozott kutakon

A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.

Krónika

Kéttucatnyi házkutatás magyar többségű falvakban és városban

A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti

Fájó vereség: két góllal vezetett, mégis kikapott a Sepsi OSK II.

Hiába a kétgólos előny, végül 3–2-es vereséget szenvedett a Sepsi OSK II. a labdarúgó 3. Liga felsőházi rájátszásában. Nagy Sándor legénysége a második félidőben elkövetett védelmi hibák miatt maradt alul a Cetatea Suceavával szemben.

Kétszer is felállt, pontot mentett az SZFC

Kétszer is hátrányba került, de így is pontot szerzett pénteken délután a Székelyudvarhelyi FC a Bucovina Rădăuți ellen a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásában. A döntetlen egyik félnek sem igazán kedvez.

Harmadszorra sem tudták legyőzni a gyergyóiak a sereghajtót

Nem megy a gyergyóiaknak a sereghajtó Bákói FC II. ellen, amelyet a papírforma szerint elvárás lett volna legyőzni, de ahogy a két korábbi mérkőzésen, ezúttal sem sikerült.

Kihasználta emberelőnyét a Kézdi SE, a bajnokesélyestől kapott ki a Sepsi OSK II.

Hátrányból fordítva, idegenben diadalmaskodott a Kézdivásárhelyi SE a harmadosztályos labdarúgó-bajnokságban, első győzelmét aratva a felsőházi rájátszásban, míg a Sepsi OSK II. a bajnokesélyes otthonában kapitulált.

Kétszer is egyenlítenie kellett, megszakadt a Gyergyói VSK győzelmi sorozata

Öt nyertes mérkőzés után döntetlent játszott idegenben a Gyergyói VSK, így megszakadt a győzelmi sorozata a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásában.

Fordítás esőben: az SZFC emberelőnyben megtörte a Bákói FC II.-t

Hátrányból fordítva, 4–2-re nyert pénteken délután a Székelyudvarhelyi FC a Bákói FC II. ellen a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásában. Az SZFC megszerezte első győzelmét, ideiglenesen a csoportja élére ugrott.

Átkeresztelték a labdarúgó 3. Ligát

Új névadó szponzort kapott a harmadosztályos labdarúgó-bajnokság. A Román Labdarúgó-szövetség bejelentette, hogy partnerségre lépett a Superscore alkalmazással.

A sok ziccer ellenére sem tudott nyerni a KSE, összeomlott a második félidőre az OSK II.

Első pontját szerezte a felsőházi rájátszásban a gól nélküli döntetlent elérő Kézdivásárhelyi SE, míg a remekül kezdő Sepsi OSK II. gyengébb második félidei teljesítményének köszönhetően vereséget szenvedett a labdarúgó 3. Liga play-offjában.

Drámai végjáték Vaslui-ban, a hosszabbításban mentett pontot az SZFC

Idén harmadszorra csapott össze a Székelyudvarhelyi FC és a CSM Vaslui a labdarúgó 3. Ligában, és pénteken délután sem bírtak egymással, ezúttal is döntetlennel ért véget a két csapat megmérettetése. A VSK Gyergyó zsinórban ötödik sikerét aratta.

Javarészt pénteken játszanak a 2. Ligában, kivétel a Sepsi OSK hazai mérkőzése

Elkészült a labdarúgó 2. és 3. Liga hétvégi, az ortodox húsvét előtti fordulóinak pontos menetrendje. A mérkőzések zömét pénteken rendezik, kizárólag a Sepsi OSK rangadója kerül szombatra.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!