Idegenben verte Dăești-et az SZFC az osztályozó első mérkőzésén

Zátyi Tibor 2022. május 25., 20:31 utolsó módosítás: 2022. május 26., 11:10

A Székelyudvarhelyi FC fontos győzelemmel kezdett a labdarúgó 2. Ligába szóló osztályozó elődöntőjében, szerdán kora este 1–0-ra nyert a Viitorul Dăești otthonában. A továbbjutás sorsa viszont a visszavágón fog végleg eldőlni.

Több mint 2500 néző előtt rendezték a mérkőzést Fotó: László Zsolt/SZFC

Több mint kétezerötszáz ember előtt rendezték meg a mérkőzést a Râmnicu Vâlcea-i Zăvoi városi stadionban. Az első percekben a vendég együttes volt kezdeményezőbb, Bobea fejelhetett kapura, egyenesen a hálóőr kezei közé. A játékrész közepén kétszer is megszerezhette volna a vezetést, ám előbb Petra közeli lövését hárították a gólvonalról, majd Bobea újabb fejesét tolta keresztlécre a kapus.

A szünet előtt ismét hatalmas udvarhelyi helyzetet lehetett feljegyezni, Simó szögletét követően Kilyén fejelte vissza középre a labdát, érkezett Pop és épp a kapus kezeibe bólintotta a labdát. A Viitorul játékosai főleg távoli és pontatlan lövésekkel próbálkoztak, ritkán adtak dolgot Popának, az udvarhelyiek fiatal hálóőre végig magabiztosan védett a találkozón.

Próbált veszélyeztetni a házigazda, de nem tudta áttörni a jól szervezett udvarhelyi védelmet Fotó: László Zsolt/SZFC

Térfélcserét követően jóval céltudatosabban próbált focizni Dăești, a meghúzódott veterán Cristian Munteanu helyett pályára lépett Nwambueze egy szépen felépített támadás végén lőtt 12 méterről oldalhálót. Az akciót követően megszerezte a vezetést az udvarhelyi csapat,

Simó futott el a bal szélen, középre passzolt, Guță átvette a labdát, megverte védőjét, majd öt méterről a hálóba bombázott (0–1).

A gólt követően fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását a Viitorul, az SZFC egyre kevesebbet birtokolta a labdát, ellentámadásra rendezkedett be. Az utolsó húsz percre eléggé beszorultak a vendégek, ám magabiztosan kivédekezték a hátramaradt időt. Hiába állt be a 37 éves Florin Costea is, a Vâlcea megyeiek nem tudtak igazán veszélyt jelenteni Popa kapujára, főleg úgy, hogy az utolsó tíz percet emberhátrányban töltötték.

Fotó: László Zsolt/SZFC

A meccset 1–0-ra megnyerte a Székelyudvarhelyi FC, ám az osztályozós csata még egyáltalán nincs eldőlve.

A visszavágót szombaton 17.30-kor rendezik a székelyudvarhelyi városi stadionban.

Az elődöntő másik ágán is idegenbeli győzelem született, a CSM Slatina 2–0-ra nyert az FC Pucioasa vendégeként.