Hirdetés

Helyi játékosokkal erősített a bennmaradásért harcoló szászrégeni focicsapat

Az új igazolások (balról jobbra): Menyhárt János Loránd, Suciu Toni, Dragoș Cotoi és Dorinel Todoran, középen Dan Răzvan klubigazgató
Fotó: Facebook/CSM Avântul Reghin

A kiesőzónából várja a labdarúgó 3. Liga tavaszi szezonját a Szászrégeni Avântul, amely a téli szünetben több helyi játékossal erősítette meg keretét azzal a céllal, hogy kiharcolja a bennmaradást.

A szászrégeni csapat két győzelemmel, öt döntetlennel és nyolc vereséggel a nyolcadik helyen zárta a bajnokság 9-es csoportjának őszi idényét. Az Avântul jelenleg elkerüli a biztos kiesést jelentő utolsó két pozíciót, ám nagyon leszakadt a középmezőnytől, a tabellán előtte álló Kudzsiri Metalurgistullal szemben kilenc pont a lemaradása.

A Maros megyeiek Sandu Borș vezetőedző irányításával január 22-én kezdték el a felkészülést, azóta pedig három barátságos mérkőzést játszottak. Előbb a megyei negyedosztályban érdekelt Marosvásárhelyi Academica ellen 6–3-ra nyertek, majd az egyaránt 3. ligás Székelyudvarhelyi FC-vel és Kolozsvári Sănătateával is 2–2-es döntetlent értek el.

Hirdetés

Az együttes programjában még további négy edzőmeccs szerepel, február 17-én a Medgyesi SK-val, 23-én a Dési Someșullal, 24-én a Besztercei Transilvania U19-es csapatával, március 2-án pedig a Besztercei Gloriával találkozik.

Az Avântul nemrég négy új játékos szerződtetését jelentette be, mindannyian helyi vagy környékbeli származásúak.

Az FK Csíkszeredánál is játszott támadót, Suciu Tonit a Gyulafehérvári Unireától igazolták le, a támadó középpályás Dorinel Todoran a Kolozsvári CFR-től kölcsönben érkezett, az ugyancsak középpályás Dragoș Cotoi játékjogát a Nyárádtői Unireától szerezték meg, míg a kapus Menyhárt János Loránd a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK ifjúsági csapatának a játékosa volt.

„Folytatjuk a klub azon politikáját, hogy helyi és környékbeli játékosokat igazolunk le. Az érkezésükkel elmondhatjuk, hogy a keretünk sokkal értékesebb, mint az őszi szezonban. Nagy reményeket fűzünk az új szerzeményekhez, minél jobb teljesítményt várunk tőlük, és bízunk benne, hogy az idény végén együtt érjük el a kitűzött céljainkat” – nyilatkozta a Székely Sportnak Dan Răzvan, a Szászrégeni Avântul igazgatója.

Mint mondta, zsúfolt időszak előtt állnak, a tavaszi szezon pedig nagyon megterhelő lesz számukra. „Nagyon erős csoportban vagyunk, nagyrészt olyan csapatokkal, amelyek be akarnak kerülni a rájátszásba és fel szeretnének jutni a másodosztályba.

A célkitűzésünk egyértelmű, bent akarunk maradni a 3. Ligában és versenyképes csapatot kialakítani a következő szezonra”

– fogalmazott a klubvezető a megkeresésünkre.

Dan Răzvan kifejtette, azért is hajtották végre télen az átigazolásokat, hogy másképp tekintsenek a jövőre, mert az új játékosokkal mindenképpen erősödtek, és meglátása szerint nem olyan csapatot alkotnak majd, amely a nyolcadik pozícióban kell legyen, hanem egyértelműen a tabella első felében van a helye.

A március 9-én folytatódó harmadosztályú bajnokság alapszakaszának utolsó három fordulójában a szászrégeniek hazai pályán játszanak a Gyulafehérvári CSU és a Kolozsvári Viitorul, illetve idegenben a Gyulafehérvéri Unirea ellen.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 9-es csoport, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Távozhat a brazil játékmester az FK Csíkszeredától

Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Székelyhon

Drón csapódott be egy galaci tömbházba, sérültek is vannak – videóval

Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.

`
Krónika

Bukarest újabb abszurdja: bukott pártból magyarellenes kormányfőt?

A választók kitessékelték a demokrácia ajtaján, ám a rendszer ünnepélyesen visszavezeti őt a hátsó bejáraton – egyenesen a díszterembe, a miniszterelnöki székbe.

Krónika

Fagy, medvék és piacozás: a magyardécsei cseresznyések mindennapjai

A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.

Főtér

Tánczos Barna egy lehetséges magyar kormányfőről: „amikor a disznó repülni fog”

Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.

Ez is érdekelheti

Egy héttel később kezdődik az új szezon a romániai futballban

A Román Labdarúgó-szövetség módosította a 2026–2027-es idény rajtjának időpontját: a Szuperliga az eredetileg tervezettnél egy héttel később, július közepén kezdődik. Az új szezonban az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK képviseli Székelyföldet az élvonalban.

Tizenegyesdráma a KSE meccsén, az újdonsült bajnok négyet lőtt a Sepsi OSK II-nek

A papírformának megfelelően alakult a rájátszás utolsó fordulója a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjában: az éllovas Cetatea simán győzött a Sepsi OSK II. ellen és ezzel feljutott, míg a KSE-nek sikerült ismét borsot törnie a Gura Humorului orra alá.

Demény Norbert: a folytonosság előrelépést hozhat az SZFC-nél

A Székelyudvarhelyi FC vezetőedzője, Demény Norbert a keretösszeállítás nehézségeiről, a moldvai csoport sajátosságairól, az utazások terhéről is beszélt az idényértékelő interjúban. Szerinte Székelyudvarhelynek a másodosztályban lenne a helye.

Bukovinai szezonzáró: királycsinálók lesznek a háromszéki csapatok a 3. Ligában

A háromszéki csapatok döntenek az 1-es csoport egyenes ágú feljutójáról a 3. Liga utolsó fordulójában, a Sepsi OSK II. a listavezető Cetatea Suceava, míg a Kézdivásárhelyi SE a második helyen álló Șoimii Gura Humorului vendégeként zárja a pontvadászatot.

Ketten már feljutottak, sok mindenről dönt a 3. Liga felsőházának utolsó játéknapja

Mindössze egy forduló maradt hátra a labdarúgó 3. Liga felsőházi rájátszásából, azonban a négy csoportból eddig csak két csapat biztosította be matematikailag is a feljutását a másodosztályba. Az utolsó játéknap rengeteg izgalmat tartogat.

Két büntető döntött: döntetlent játszott utolsó hazai meccsén a Kézdivásárhelyi SE

Két tizenegyes döntött a pontosztozkodásról a Kézdivásárhelyi SE idénybeli utolsó hazai mérkőzésén, a céhes városiak a Știința Miroslavával játszottak döntetlent a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 7. fordulójában.

Kiesett, de maradna a 3. Ligában a Gyergyószentmiklósi VSK

Legyőzte a Székelyudvarhelyi FC-t a Gyergyószentmiklósi VSK a labdarúgó 3. Liga utolsó fordulójában, de nem tudta elkerülni a kiesést. Azon dolgozik a klubvezetés, hogy ősztől is ezen a szinten szerepeljen a csapat.

Ismerős arcok okozták a Sepsi OSK II. vesztét

Nem tudott meglepetést okozni a Sepsi OSK másodcsapata az erősebb játékerőt képviselő Șoimii Gura Humorului ellen, a sepsiszentgyörgyiek egygólos vereséget szenvedtek hazai pályán a labdarúgó 3. Liga felsőházi rájátszásának utolsóelőtti fordulójában.

Zsinórban harmadszor veszített, komoly bajban a Gyergyói VSK

Egy fordulóval a bajnokság vége előtt az utolsó előtti, azaz kieső helyen áll a Gyergyószentmiklósi VSK a labdarúgó 3. Ligában. Szombaton délután Vaslui-ban sem sikerült pontot szerezni.

Az utolsó pillanatokban úszott el a KSE győzelme, pont nélkül maradt a Sepsi OSK II.

A Kézdivásárhelyi SE emberhátrányban is közel állt ahhoz, hogy mindhárom pontot elhozza a Viitorul Onești otthonából, ám a hosszabbításban egyenlítettek a hazaiak, így be kellett érnie a döntetlennel. A Sepsi OSK II. a Știința Miroslava ellen kapitulált.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!