Hazai döntetlennel kezdte a tavaszt az FK Csíkszereda farmcsapata

Dobos László 2023. március 10., 17:58 utolsó módosítás: 2023. március 10., 21:09

Bár már a második percben megszerezte a vezetést, az FK Csíkszereda II. csapata csak egyetlen pontot tudott otthon tartani a labdarúgó 3. Liga első tavaszi mérkőzésén. A sereghajtó csíkiak hazai pályán 1–1-es döntetlent játszottak a Botoșani megyei Darabani gárdájával.

Az első támadásból sikerült betalálniuk a fiatal csíkiaknak Fotó: Pinti Attila

Jól kezdte a mérkőzést a csíki farmcsapat pénteken délután az FK-sportparkban, az első hazai támadásnál Bakos Ervin mintegy 15 méterről eleresztett kapáslövése a rövid alsó sarokban kötött ki (1–0). Harmadik ligás szinten iramos mérkőzés zajlott a folytatásban, a forró helyzetekig azonban a mérkőzés utolsó részéig kellett várni.

A 70. percben egy bal oldali vendég betörést követően a játékvezető 11-est ítélt a vendégeknek, ezt pedig Gău érvényesítette (1–1). A következő veszélyes támadást is a vendégek vezették, azonban a csíkiak a gólvonalról mentettek. Győzhetett volna a székelyföldi csapat, azonban a 88. percben Balázs Lajos Norbert kihagyta a ziccert, csak egyedül a kapussal mellé lőtte a labdát.

Labdarúgó 3. Liga, 1. csoport, 16. forduló:
FK Csíkszereda II.–Viitorul Darabani 1–1 (1–0),
gólszerzők: Bakos Ervin (2. perc), illetve Alexandru Gău (71., büntetőből).
Játékvezetők: Raul Sebastian Bădărău (Vajdahunyad), Marius Bărbulescu (Bukarest) és Marian Istrate (Buftea). Megfigyelők: Adrian Liviu Broscățan és Adrian Hârlab (mindketten Brassó).

FK Csíkszereda II. csapata: Lukács Dániel – Sütő Zalán, Kelemen Dávid, Vereguț Dániel, Balázs Lajos Norbert, Csiszer Balázs (Csürüs Attila, 80.), Göndor Alex, Bujdosó Szilárd, Bakos Ervin (Birtalan Tamás, 60.), Suciu Tóni, Jelena Richárd (Marvin Schieb, 80.). Stáb: Demény Norbert (vezetőedző), Antal Szilamér (másodedző), Nagy Barna (kapusedző), Mikó László (gyúró), Sütő Nóra (orvos), Barabási Roland Csaba (a csapat képviselője).
Viitorul Darabani: Vasile Curileac – Robert Bosînceanu, Adrian Coșoschi, Dănuț Tăcuțanu, Cosmin Mitoșeriu, Alexandru Stancoschi, Alexandru Gău, Alexandru Arcip, Matei Filip, Florin Busuioc, Mădălin Ursu. Játszott még: Adrian Răuțu, Erik Călin, Bogdan Melinte, Denis Bosînceanu és Sebastian Guceanu.
Stáb: Cristian Ungureanu (vezetőedző), Ciprian Iovu (sportigazgató), Gheorghe Vătafu (gyúró), Constantin Nechifor (a csapat képviselője).
A forduló többi mérkőzését szombaton délután 3 órától rendezik. A program: Știința Miroslava–Dante Botoșani, Rapid Brodoc–Șomuz Fălticeni, Bucovina Rădăuți–Bákói CSM és Foresta Suceava–Ceahlăul Piatra Neamț.

A következő forduló (március 18., 15 óra) programja: Șomuz Fălticeni–FK Csíkszereda II. csapata, Foresta Suceava–Știința Miroslava, Bákói CSM–Rapid Brodoc, Viitorul Darabani–Dante Botoșani és Ceahlăul Piatra Neamț–Bucovina Rădăuți.