Fülöp István érkezését kedden jelentette be a nyárádtői klub, a 33 éves támadó középpályás egy szezonra szóló megállapodást kötött a Maros megyeiekkel, így szülőfaluja, Sáromberke közelébe igazolt, a két település között mindössze 25 kilométer a távolság.
„Öröm számunkra, hogy Fülöp István aláírt a mi csapatunkhoz. Szeretnénk, hogy az utóbbi időben megszerzett tapasztalatával nagyban hozzájáruljon ahhoz, hogy az együttesünk elérje a célkitűzéseit. Egy olyan labdarúgó, aki ha minél hamarabb rendbe jön erőnlétileg, kiemelkedő játékos lehet a 3. Ligában” – nyilatkozta Fülöp István szerződtetéséről a Székely Sport érdeklődésére Adrian Pop, a Nyárádtői Unirea elnöke.
Nyárádtő az előző szezonban egy párharcra volt a másodosztályba való feljutástól, a harmadosztályú bajnokság osztályozójának döntőjéig jutott, ahol viszont mindkét mérkőzést elveszítette a Vajdahunyadi Corvinullal szemben.
A Maros megyei csapatnak az új szezonban is hasonló a célkitűzése, a klubelnök elmondása szerint lépésről lépésre kell haladjanak, az első számú céljuk a felsőházi rájátszásba jutás, majd ott az osztályozót jelentő első két hely megszerzése, és ha ezt elérik szeretnék azt, hogy feljussanak a 2. Ligába.
Fülöp István a Szászrégeni Avântul csapatánál kezdte felnőtt pályafutását, majd az FC Botoșani-hoz került, amellyel a 2012–2013-as szezonban megnyerte a másodosztályú bajnokságot. Az élvonalban a moldvai együttes meghatározó játékosává vált, a klubnál összesen öt szezon alatt 113 mérkőzésen 26 gól és 21 gólpassz volt a mérlege.
Aztán 2017-ben a magyar élvonalba a Diósgyőri VTK-hoz igazolt, ahol mindössze egy fél évet töltött, majd júliusban a román élvonal akkori újoncához, a Sepsi OSK-hoz igazolt kölcsönbe. A háromszékieknél huszonnyolc bajnoki mérkőzésen kilencszer volt eredményes a 2017–2018-as szezonban, majd a Sepsi 2018 nyarán végleg szerződtette a DVTK-tól.
Fülöp öt szezont játszott a Sepsi OSK színeiben, ahol eredményes időszakot töltött. Összesen 94 mérkőzésen lépett pályára, 18 találat és 19 gólpassz fűződik a nevéhez, és a 2021–2022-es szezonban megnyerte a Román Kupát a székelyföldi klubbal.
Az előző idényben a magyar és a román másodosztályban a Békéscsaba, illetve a Buzău csapataiban játszott.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Közleményben reagált az FK Csíkszereda az Anderson Ceará átigazolása körül kialakult helyzetre. A klub kifogásolja az FCSB eljárását, míg a kluborvos szerint a brazil játékos továbbra is alkalmas a versenyszerű futballra.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!