Hamar elszálltak a gyergyói 3. ligás remények

Gergely Imre 2023. június 24., 20:07 utolsó módosítás: 2023. június 24., 20:11

Ismét nem jött össze a feljutás a 3. Ligába a gyergyószentmiklósi labdarúgóknak. Az osztályozó visszavágóján a házigazda Medgyesi SK 4–0-ra győzött, és így összesítésben 5–2-es eredménnyel nyerte a párharcot.

Jobban játszott a házigazda medgyesi csapat Fotó: Gergely Imre

Mintegy 2000 néző, köztük 40 gyergyói szurkoló előtt, fülledt melegben zajlott a meccs a Gazmetan Stadionban.

A hazaiak több helyen változtattak az összeállításukon az egy héttel korábbi mérkőzéshez képest, és lényegesen jobb játékkal rukkoltak elő. A medgyesi fölény a 16. percben ért góllá, egy a balszélen futó támadás után Pajco szerezte meg a vezetést. A gyergyószentmiklósi csapat Tepes lövésével veszélyeztetett, de ez elkerülte a kaput.

Kezdés előtt Fotó: Gergely Imre

A 26. percre már a medgyesi csapat állt továbbjutásra, a gyergyói védelemnek ismét nem volt ellenszere a bal oldali akcióra. Megint Pajco volt a gólszerző.

A szünetben 2–0 volt az állás, kellett volna ekkor egy gyergyói gól, hogy legyen esély még, de újabb medgyesi találat következett. Az 50. percben Tala lefutotta védőjét és belőtte a harmadikat, eldöntve a találkozó és a feljutás kérdését.

A gyergyói szurkolók elkísérték kedvenceiket Fotó: Gergely Imre

Aztán még ha ez nem lett volna elég, a játékvezető befújt egy tizenegyest is: ezt Avram révén használta ki a hazai csapat. Ezt követően már nem történt semmi érdemleges, a medgyesi szurkolók örülhettek.

A gyergyóiaknak továbbra is várniuk kell a feljutásra.

Kovászna megye bajnoka, a Bardoci Príma hazai pályán is kikapott Alsógáldtól, míg a Radnóti SK vereséget szenvedett Brassóban, így egyik együttes em jutott fel a harmadosztályba.