Fél tucat gólt rámolt be az SZFC Kézdinek

Zátyi Tibor 2021. február 20., 14:52 utolsó módosítás: 2021. február 20., 19:22

Folytatják az egy csoportban szereplő székelyföldi együttesek a felkészülést a labdarúgó 3. Liga tavaszi szezonjára, ezúttal a Kézdivásárhelyi SE volt a házigazda, szombaton délben a Székelyudvarhelyi FC-t fogadta.

Az SZFC akarata érvényesült a KSE pályáján Fotó: László Zsolt/SZFC

A két csapat egy héttel ezelőtt, múlt szombaton összemérte már erejét az SZFC műgyepes pályáján, akkor a házigazda egy góllal győzött.

A kézdivásárhelyi mérkőzés meglepő udvarhelyi dominanciát hozott, a vendégek az első félidő végén már két góllal vezettek. A 30. percben Szfárli használta ki Simó jó indítását, leadott lövése kipattant a kapusról, ám a labda visszakerült hozzá és az üres kapuba gurította a játékszert. A szünet előtt Szőcs növelte kettőre az udvarhelyiek előnyét, egy beívelt labdát kezelt jól le és 8 méterről a hosszú vágta.

A második félidőben is az udvarhelyiek akarata érvényesült a pályán és további négy gólt szereztek. Előbb Hodgyai lőtt egy szép csel után bombagólt Niczuly Rajmondnak, majd feliratkozott a gólszerzők közé Turcu, Barta és Vékás is. A végeredmény 6–0 lett Udvarhely javára.

Az SZFC számára igazi erőfelmérő következik, szerdán 12 órakor az 1. ligás Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-val játszik újabb felkészülési mérkőzést.

Felkészülési mérkőzés
Kézdivásárhelyi SE–Székelyudvarhelyi FC 0–6 (0–2)
gólszerzők Szfárli (30.), Szőcs (45.), Hodgyai (73.), Turcu (75.), Barta (79.), Vékás (88.)
SZFC: Moroz – Simó, Berkeczi, Mitra, Negotei, Bálint, Sütő, Ţepeş, Szfárli, János, Szőcs. Játszott még: Marucza, Barta, Csala, Vékás, Turcu, Hodgyai, Bencze, Rácz.