Csak egy pontot tudott otthon tartani az SZFC

Zátyi Tibor 2021. szeptember 21., 20:32

A 3. Liga szintjéhez képest jóval színvonalasabb csatát hozott a Székelyudvarhelyi FC és az FC Pucioasa csatája a 2. fordulóból elhalasztott, kedden délután pótolt mérkőzésen. A hármas sípszó után egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok.

Minden labdáért nagy harc folyt a pályán Fotó: Beliczay László

Szép őszi napsütéses időben rendezték a mérkőzést, amelynek első felében a hazai csapat volt a veszélyesebb, és a 9. percben meg is szerezte a vezetést: egy jobb oldali beadást követően Berkeczi mintegy 7–8 méterről a kapuba lőtte a labdát (1–0).

A gól után veszélyesebb volt a Dâmbovița megyei alakulat, és a 33. percben megismétlődött az első gól forgatókönyve: a másik kapunál, szintén jobb oldali beadást követően, ugyancsak 7–8 méterről Iamandache lőtte laposan a kapuba a labdát.

Szünetig az SZFC-nek még volt két gólhelyzete, a 30 méterről megítélt szabadrúgásnál Covaciu lövését védte a kapus, a szünet előtti percben pedig egy ígéretes támadás végén Vasile lövését követően a labda az oldalhálóban kötött ki.

A második félidő ádáz küzdelmet, nagy harcot hozott, de egyik csapat sem tudott újabb gólt szerezni, pedig mindkét kapu előtt adódtak komoly lehetőségek.

Igazságos döntetlennel ért véget a mérkőzés.

Fotó: Beliczay László

A Pucioasa ezzel a döntetlennel 8 pontot összesített és átvette a vezetést a csoportban. Az SZFC-nek 7 pontja van és pénteken 17 órától újabb nehéz mérkőzés elé néz, a szintén 7 pontos FC Hermannstadt II. csapata otthonában vendégszerepel.

Labdarúgó 3. Liga, 2. forduló:
Székelyudvarhelyi FC–FC Pucioasa 1–1 (1–1),
gólszerzők: Berkeczi (8.perc), illetve Iamandache (33.).
Játékvezetők: Madalin Marinescu (Bukarest), Gabriel Boncz (Fogaras) és Viorel Panzaru (Brassó). Megfigyelő: Marian Bordean (Nagyszeben).
Székelyudvarhelyi FC: Daniel Bodea – Baga Szabolcs, Berkeczi Csongor, Mitra Szilárd, Barta Norbert, Cătălin Savin, Bogdan Vasile, Simó Csongor (Ionuț Bobea, 72.), Vasile Petra, Ovidiu Covaciu (Alexandru Pop, 61.), Georgian Meteiciuc (Botorok János,72.). Vezetőedző: Mihai Ianc.
FC Pucioasa: Răzvan Ghițescu – Radu Simion, Narcis Marina, Ionuț Calofir, Georgian Diță, Daniel Dragnea, Costin Tilică, Gabriel Samoilă, Florian Iamandache, Alin Nisipeanu, Gabriel Stoica. Cserék: Andrei Budoiu, Mihai Enache, Marian Lungeanu, Alexandru Petre, Ioan Țolea, Cătălin Ene. Vezetőedző: Nicoale Croitoru.