Brassóban szakadt meg a Sepsi OSK II. sikersorozata

Sánta Imre 2021. november 02., 22:55 utolsó módosítás: 2021. november 02., 22:57

Öt győztes mérkőzés után a Brassói SR vendégeként szenvedett kétgólos vereséget a Sepsi OSK II. a labdarúgó 3. Liga 10. fordulójának zárómérkőzésén. A háromszékiek ezzel hárompontos hátrányba kerültek a listavezető Székelyudvarhelyi FC-vel szemben.

A háromszékiek elszenvedték második vereségüket a bajnokságban Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Nem óvatoskodtak sokáig, hanem mindjárt a kezdést jelző sípszó után egymásnak esett a két csapat, és a 6. percben Răchișan találta szembe magát Gedővel, aki bravúrral védte a brassói csatár lövését. Három perccel később viszont a túloldalon Máthis Mátyás állt közel a gólszerzéshez, de Căucă résen állt, majd Șerban tette ismét próbára Gedőt, aki ezúttal is hárítani tudott.

A bíztató kezdés után ellaposodott a játék, és a folytatásban csupán két Dragomir lövést jegyezhettünk, de a hazaiak hálóőrének egyik sem jelentett gondot. Ezt követően újból Răchișan hagyott ki egy ajtó-ablak helyzetet, majd Olteanu távoli lövését Gedő a felső léc segítségével tolta szögletre.

A második játékrész a piros-fehérek két lehetőségével indult, de előbb Incze jó helyzetből nem találta el a kaput, majd Sánta löketét védte Căuca. A 69. percben viszont a hazaiakon volt a sor, és a védők közül kiugró Răchișan ezúttal már nem hibázott, Gedő mellett a bal alsóba gurított (1–0).

A mérkőzés legellentmondásosabb jelenete alig két perccel később zajlott, amikor egy előrevágott labdát Gedő a tizenhatoson kívül elfejelt, Șerban viszont utolérte a játékszert, és a hálóba továbbította.

A partjelző intésére a bíró azonban kezezésért kiállította a Sepsi kapusát, és érvénytelenítette a hazaiak amúgy szabályos körülmények között szerzett találatát.

A megítélt szabadrúgást Olteanu végezte el, akinek lövése a felső lécen csattant, a kipattanót azonban Dedu szerezte meg, és kilőtte a hosszú sarkot (2–0).

A találkozó utolsó negyedórájában az emberhátrányban játszó szentgyörgyieknek már a szépítésre sem futotta erejükből, míg Elek Róbert tanítványai megelégedtek azzal, hogy megtartsák előnyüket, és végül megérdemelten zsebelték be a három pontot.

A Sepsi OSK II. tehát zsinórban öt győztes meccset követően szenvedett vereséget, hátránya pedig három pont az éllovas Székelyudvarhelyi FC-vel szemben.