Az SZFC a hajrában győzte le Szászrégent

Zátyi Tibor 2021. február 10., 14:49

Újabb felkészülési mérkőzést játszott a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga tavaszi rajtjára hangoló együttes szerdán délben az ugyancsak harmadosztályos Szászrégeni Avântult fogadta a műgyepes pályán.

Barta Norbert mindkét gólból oroszlánrészt vállalt Fotó: Erdély Bálint Előd

A 9-es széria harmadik helyezettje kényelmetlen ellenfélnek bizonyult, az első félidőben a szászrégeniek a pályán is megmutatták, hogy miért is állnak olyan elől a táblázaton, ám mindössze csak kapufáig jutottak, az SZFC védelmét nem tudták átjátszani.

Az udvarhelyi csapat főleg a második játékrészben játszott veszélyesen, a nagy formában levő Barta vezérletével két gólt szerzett. A 76. percben Barta szép lövésével nem tudta legyőzni a jól védő szászrégeni kapust, ám a kipattanóra jól érkezett Vékás, akinek könnyű dolga volt az üres kapuval szemben. A hazaiak második gólja is Barta közreműködésével jött össze: a 84. percben Turcu szerzett labdát az ellenfél térfelén, Bartához passzolt, aki szépen tálalt Szőcs elé, az SZFC támadója pedig hét méterről a hálóba bombázott. A szászrégeniek gyorsan szépíthettek volna, ám a távoli lövést Bordás nagyot nyújtózva szögletre mentette.

Ez volt a csapat hetedik meccse a felkészülési időszakban, szombaton az FK Csíkszereda U19-es együttesét verte 2–1-re (gólszerzők Hodgyai, Țepeș, illetve Incze), azelőtt a Barcarozsnyói Olimpic Cetatéval (1–1), a Bákói Aerostarral (5–2), a Petrolul Ploiești-tel (1–3), a Sellenberki Viitorullal (2–2) és a Bukaresti Rapiddal (1–4) játszott.

Legközelebb szombaton délben lép pályára újabb felkészülési meccsen az SZFC, az 5-ös csoport táblázatán épp az udvarhelyiek előtt álló Kézdivásárhelyi SE lesz az ellenfél Székelyudvarhelyen.

Felkészülési mérkőzés:
Székelyudvarhelyi FC–Szászrégeni Avântul 2–0 (1–0)
gólszerzők Vékás (76.), Szőcs (84.)
SZFC: Moroz – Marucza, Mitra, Berkeczi, Simó, Sütő, Țepeș, Bálint, János, Hodgyai, Szfárli. A második félidőben: Bordás – Rácz, Stoian, Mitra, Simó, Vékás, Tankó, Csala, Barta, Turcu, Szőcs.