A 9-es széria harmadik helyezettje kényelmetlen ellenfélnek bizonyult, az első félidőben a szászrégeniek a pályán is megmutatták, hogy miért is állnak olyan elől a táblázaton, ám mindössze csak kapufáig jutottak, az SZFC védelmét nem tudták átjátszani.
Az udvarhelyi csapat főleg a második játékrészben játszott veszélyesen, a nagy formában levő Barta vezérletével két gólt szerzett. A 76. percben Barta szép lövésével nem tudta legyőzni a jól védő szászrégeni kapust, ám a kipattanóra jól érkezett Vékás, akinek könnyű dolga volt az üres kapuval szemben. A hazaiak második gólja is Barta közreműködésével jött össze: a 84. percben Turcu szerzett labdát az ellenfél térfelén, Bartához passzolt, aki szépen tálalt Szőcs elé, az SZFC támadója pedig hét méterről a hálóba bombázott. A szászrégeniek gyorsan szépíthettek volna, ám a távoli lövést Bordás nagyot nyújtózva szögletre mentette.
Ez volt a csapat hetedik meccse a felkészülési időszakban, szombaton az FK Csíkszereda U19-es együttesét verte 2–1-re (gólszerzők Hodgyai, Țepeș, illetve Incze), azelőtt a Barcarozsnyói Olimpic Cetatéval (1–1), a Bákói Aerostarral (5–2), a Petrolul Ploiești-tel (1–3), a Sellenberki Viitorullal (2–2) és a Bukaresti Rapiddal (1–4) játszott.
Legközelebb szombaton délben lép pályára újabb felkészülési meccsen az SZFC, az 5-ös csoport táblázatán épp az udvarhelyiek előtt álló Kézdivásárhelyi SE lesz az ellenfél Székelyudvarhelyen.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Bár a kőolaj világpiaci ára látványos csökkenésnek indult, miután Donald Trump amerikai elnök arról beszélt, hogy közel az iráni háború vége, kedden újra emelkedtek az árak a romániai töltőállomásokon.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!