Az emberhátrány sem volt akadály, az SZFC 3–0-ra verte a KSE-t

Zátyi Tibor 2021. november 12., 18:22

Székely rangadót rendeztek a labdarúgó 3. Liga 12. fordulójában, pénteken délután az éllovas Székelyudvarhelyi FC a negyedik helyezett Kézdivásárhelyi SE-t fogadta a városi stadionban. Izgalmas, helyzetekben gazdag találkozón a házigazda 3–0-ra győzött.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Mindkét együttes vereséget szenvedett az előző fordulóban, így a 12. játéknapon mindenképpen javítani szeretett volna. A hazaiaktól Berkeczi, Petra és Mihai Ianc vezetőedző eltiltás miatt a találkozót kihagyni kényszerült.

A mérkőzés első helyzeteire negyedórát kellett várni, az SZFC veszélyeztett, előbb Pop félollózó mozdulattal lőtt Niczuly kapuja mellé, majd Stanciu fejelt jó helyzetből fölé. A vendégek részéről Antal nevéhez fűződik az első nagy lehetőség, a 25. percben két védőt is kicselezve lőtt kapura 16 méterről, a labda centikkel kerülte el a jobb felsőt. A hazaiaktól Mitra válaszolt, fejesét a vendégek a gólvonal elől mentették.

A 27. percben büntetőhöz jutott az SZFC, Pop ellen szabálytalankodtak, a tizenegyest Bobea magabiztosan értékesítette (1–0).

Átvette a kezdeményezést a KSE, a 35. percben pedig óriási lehetőség elé került: Barta szabálytalankodott utolsó emberként az udvarhelyi tizenhatosban, a játékvezető a büntetőpontra mutatott, az udvarhelyiek játékosát pedig piros lappal kiállította. A tizenegyest Antal végezte el, ám Bodea nagyot vetődve kiütötte a bal alsóba tartó labdát.

A szünetig az emberhátrányban játszó SZFC beszorult, Kézdi kereste az egyenlítést, ám Antal ziccerben fölé lőtt, majd Gazda távoli próbálkozása ment mellé.

Térfélcserét követően is az udvarhelyiek kezdeményeztek többet, egyáltalán nem látszott a pályán, hogy egy emberrel kevesebben lennének: rögtön a középkezdést követően Bobea ziccere ment mellé, majd az 50. percben óriási tűzijáték alakult ki a KSE kapuja előtt, háromszor is próbálkoztak a hazaiak lövéssel, az egyik a kapufát találta el.

Teltek a percek, az SZFC törékeny előnyét próbálta megtartani, a KSE pedig hiába birtokolta többet a játékszert, nem tudta feltörni a hazai védelmet. A 60. percben ismét Antal került főszerepbe, elfutott a bal szélen, ám nem tudta legyőzni a kapujából jól kijövő Bodeát.

A kézdivásárhelyiek a 71. percben még nehezebb helyzetbe kerültek, egy röviden hazaadott labdára csapott le Pop, elfektette Niczulyt és a hálóba lőtt (2–0). Ezt követően mindent egy lapra feltéve rohamozott a KSE, ám az újabb lehetőségek a hazaiak előtt adódtak, a csereként pályára lépett Botorok futott el a labdával, ám nem tudta legyőzni a Niczulyt. Pár perccel később már a fiatal kézdi kapus is verve volt,

ismét Botorok vezetett egy ellentámadást, két emberen is áthámozta magát, majd középre passzolt, ahol érkezett Bobea és a hálóba pofozta a labdát (3–0).

Ettől teljesen megtört a KSE, hiába jöttek be friss emberek, egyetlen helyzetet tudtak még kialakítani, a mérkőzés végén Gáll szánta el magát lövésre 25 méterről, Bodea hatalmasat nyújtózva tolta ki a labdát a jobb felső sarokból.

Az SZFC az emberhátrány ellenére magabiztosan tartotta otthon a pontokat, egyben pedig megőrizte éllovas pozícióját. A KSE zsinórban második vereségét szenvedte el a bajnokságban, és kiszorulhat a felsőházi rájátszást érő helyekről.

Labdarúgó 3. Liga, 12. forduló:
Székelyudvarhelyi FC–KSE 3–0 (1–0)
gólszerző Bobea (28., 11-esből, 77.), Pop (71.)
kiállítva: Barta (34., SZFC)
SZFC: Bodea – Baga (Botorok, 54.), Merdariu, Mitra, Barta, Savin, Bálint (Tankó, 79.), Bobea (Lázár, 79.), Stanciu (Vasile, 63.), Mateiciuc (Marucza, a szünetben), Pop.
KSE: Niczuly – Tankó, Telcean (Postolică, 85.), Gajdó, Szőcs (Fábián, 66.), Antal (Locotuș, 85.), Pakucs, Dobozi, Sánta (Gáll, 50.), Gazda, Péter (Fábián, 50.).