Amit lehetett, kihagyott az SZFC Păulești-en, kiszorult a felsőházból

Zátyi Tibor 2022. november 26., 16:13 utolsó módosítás: 2022. november 26., 16:43

Hiába játszott sokkal jobban házigazdájánál a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 14. fordulójában, szombaton büntetőt is hibázva 2–1-re kikapott a CS Păulești vendégeként.

Fotó: László Zsolt/SZFC

Az első félidőben több gólt is szerezhetett volna az udvarhelyi együttes, a fiúk egymás után hagyták ki a lehetőségeket, a legnagyobb Gavîrliță előtt adódott, az SZFC csatára büntetőt hibázott. A lehengerlő foci ellenére nem született gól az első félidőben, de a mutatott játék alapján bizakodva mehettek pihenni a vendégek.

Sokkal kiegyenlítettebb volt a csata a második játékrészben és a hazaiak a 61. percben szabadrúgásból eltalálták a kapufát is, majd a 75. percben egy ellentámadás végén megszerezték a vezetést.

Az SZFC nem tört meg, tovább rohamozott és Matei nagyszerű szabadrúgásból – 24 méterről tekert a kapuba –, egyenlített. A vendégek pedig hajtották a győzelmet, végül ez lett a vesztük, a hosszabbítás elején egy szögletet követően a hazaiak megszerezték a győztes gólt, a három pont Păulești-en maradt.

Mivel a Brassói SR Municipal legyőzte Barcarozsnyót, az SZFC kiszorult a felsőházból. Idei utolsó bajnokiját pénteken játssza, a Kézdivásárhelyi SE látogat Udvarhelyre.