A Youth League-re hangolnak a fiatal FK-sok, Kézdivásárhelyen az SZFC

Zátyi Tibor 2022. szeptember 30., 11:54 utolsó módosítás: 2022. szeptember 30., 12:03

A hatodik játéknap következik a labdarúgó 3. Ligában. Az 1-es csoportban szereplő FK Csíkszereda II. a rangsorban épp mögötte álló Dante Botoșani együttesét fogadja pénteken 17 órakor. A Székelyudvarhelyi FC szombaton a KSE vendége lesz.

Idegenben sokkal jobban megy a játék az udvarhelyieknek Fotó: László Ildikó

Demény Norbert vezetőedző legénysége számára ez lesz az utolsó találkozó az Ifjúsági Bajnokok Ligája első körének visszavágójáig, jövő szerdán délután a Galatasaray vendége lesz, az első mérkőzésen 1–1-es döntetlen született. Visszatérve a 3. Ligára, a Botoșani ellen nagy valószínűséggel azok fognak játszani, akik majd Isztambulban is pályára lépnek.

Az 5-ös csoportban Kézdivásárhelyre látogat a Székelyudvarhelyi FC. A szombaton délután 3 órakor kezdődő találkozón mindkét fél javítani szeretne, hiszen a KSE eddig mindössze két pontot gyűjtött a bajnokságban, és a csoport utolsó helyén áll. Az udvarhelyieknek egyelőre jobban megy idegenben, hiszen két győzelmet szereztek, míg hazai pályán mindkétszer a mérkőzés hajrájában bukták el a pontszerzést.

Múlt hét végén megszerezte első győzelmét a harmadosztályban újonc Marosvásárhelyi SE a 9-es csoportban, idegenben 1–0-ra győzte le egyik megyei vetélytársát, a Nyárádtői Unireát, a 6. forduló szombati játéknapján pedig folytathatja menetelését, a sereghajtó Kolozsvári Viitorul vendégeként lép pályára. A 9-es csoport második és harmadik helyén álló másik két Maros megyei csapat közül a Nyárádtői Unirea holnap a listavezető Vajdahunyadi Corvinul otthonába látogat, míg a Szászrégeni Avântul ma délután a Kudzsiri Metalurgistult fogadja.