A Veress–Dumiter páros elintézte az SZFC-t

Székely Sport 2021. április 16., 19:39 utolsó módosítás: 2021. április 16., 19:41

Gólokban gazdag mérkőzésen a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. 6–2-re legyőzte a Székelyudvarhelyi FC-t a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában. A háromszékiektől Ioan Dumiter mesternégyese mellett kiosztott egy gólpasszt, míg Veress Zsombor három assziszt mellett egy gólt is szerzett.

Nagy verést kapott az SZFC Sepsiszentgyörgyön Fotó: Beliczay László

Eseménytelenül tel el a pénteken délután rendezett mérkőzés első negyedórája, ám amint a hazaiak betaláltak felpörögtek az események. Szinte a semmiből szerezte meg a vezetést a Sepsi OSK II., a 18. percben1–0 Veress ment el a bal szélen, beadta, középen érkezett Dumiter, a hatosról külsővel a hosszú sarokba lőtt.

A gólt követően kitámadott Udvarhely, ám egy elhibázott szögletből ellentámadásba lendült a hazai gárda, Dumiter előkészítése után Dragomir maradt egyedül Bordással szemben és nem hibázott. Pillanatokal később szinte háromra növelte előnyét a háromszéki csapat, ám Veress centerezését követően Dumiter közelről a kapu mellé fejelt.

Fotó: Beliczay László

Florin Stângă, az SZFC edzője rögtön cserélt, Turcu érkezett Stoian helyébe,

ez pedig sikeres húzásnak bizonyult, hiszen a támadó két perc múlva egy védelmi hibát kihasználva egyedül maradt a kapussal szemben és a bal alsóba gurította a labdát.

A gól megzavarta a házigazdát, a 31. percben újabb nagy védelmi hibát vétett, Szfárli maradt a kapussal szemben, elgurította mellette, Barta érkezett és a gólvonal előtt a hálóba bombázott. A szünet előtt közel volt a harmadik udvarhelyi gól, Hodgyai tekert a kapura, ám Szántó nagyot védett.

A szünetet követően ismét eseménytelenül zajlott a játék, egészen a 61. percig. Ekkor Gál-Andrezly a jobboldalról centerezett középre, Dumiter közelről a hálóba sodorta a labdát. A játékvezető kezezést fújt és sárga lapot adott Dumiternek,

ám a parjelző kihívta, rövid párbeszéd után Dănilă Ștefăniță visszavonta a lapot és megadta a gólt.

Habár Dumiter gólja megtörte az SZFC lendületét, hamar válaszolhatott volna, ám előbb Negotei kapáslövése ment kevéssel mellé, majd János erős löketét védte a kapus.

A következő percek a Veress–Dumiter párosról szóltak, előbbi kétszer is tökéletesen szolgálta ki utóbbit, a két gól között pedig egy távoli lövéssel vette be Bordás kapuját.

Az utolsó tíz percben próbált közelebb férkőzni a SZFC, ám újabb gólt nem tudott szerezni.

A játéknapon a Barcarozsnyó a hosszabbítás perceiben szerzett góllal győzött az Astra II. otthonában, míg a Brassói Corona a hajrában lőtte a három pontot érő gólt a CSO Plopeni ellen.

Az SZFC számára az utolsó hazai bajnoki következik, pénteken 17 órakor a Barcarozsnyói Olimpic Cetatét fogadja, míg a Sepsi OSK II. jövő szombaton a CSO Plopeni vendége lesz.

Labdarúgó 3. Liga, 16. forduló
Sepsiszentgyörgy Sepsi OSK II.–Székelyudvarhelyi FC 6–2 (2–2)
gólszerzők Dumiter (18., 61., 72., 79.), Dragomir (24.), Veress (78.), illetve Turcu (29.), Barta (31.)
Sepsi OSK II.: Szántó – Ștefan, Berda, Máthis B. (Tusa, 88.), Pál (Deák, 88.), Dragomir (Kocsis, 72.), Máthis M. (Toma, a szünetben), Tamás, Gál-Andrezly (Nistor, 85.), Dumiter, Veress.
SZFC: Bordás – Marucza, Stoian (Turcu, 27.), Berkeczi, Negotei – Sütő, Bálint, Țepeș – Barta (János, 56.), Hodgyai (Szőcs, 56.), Szfárli (Simó, 56.).