A tapasztalatszerzés a legfontosabb a Sepsi OSK II.-nél

Csulak Noémi 2022. április 01., 11:49 utolsó módosítás: 2022. április 01., 11:50

Habár a Sepsi OSK II. legutóbbi öt meccsén mindössze egy pontot szerzett, az együttes bejutott a felsőházba a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjában.

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Az utóbbi vereségek a rutintalanság számlájára írhatók, hiszen többnyire ifjúsági játékosok alkották a keretet, továbbá a sűrű program miatt az élvonalban szereplő csapattól sem tudtak nagyobb segítséget kapni – mondta el megkeresésünkre Berde István, az OSK játékosa.

„Az idei szezonban is az volt a legfőbb célunk, hogy bennmaradjunk a harmadosztályban és a fiatal játékosok minél több tapasztalatot szerezzenek, hogy így lehetőségük legyen felkerülni a felnőtt csapatba” – folytatta Berde.

Erős ellenfelek várnak az OSK II-re a felsőházi rájátszásban. „Mi ugyanúgy készülünk, mint eddig. Tisztában vagyunk azzal, hogy magas színvonalú mérkőzések várnak ránk. De ez is a cél, hogy a ránk váró kilenc meccs a játékosok hasznára váljon.

Nem foglalkozunk azzal, hogy ki az ellenfél, itthon, vagy idegenben játszunk, minden meccsen győzni akarunk

– tette hozzá.

A felsőházban jelenleg negyedik OSK II. pénteken 17 órakor az éllovas Székelyudvarhelyi FC vendége lesz. Hazai pályán április 9-én, jövő szombaton játszik, Barcarozsnyót fogadja.