A Sepsi OSK II. nyerte a székely rangadót, pontszámban utolérte az SZFC-t

Sánta Imre 2021. november 19., 17:52

Büntetőből szerzett találattal győzte le a Sepsi OSK II. a listavezető Székelyudvarhelyi FC együttesét a labdarúgó 3. Liga 13. fordulójában. A háromszékiek pontszámban beérték az éllovast, amely jobb gólarányával így is őrzi helyét a rangsor élén.

Fülöp István góllal tért vissza sérüléséből Fotó: Fekete Lehel/Sepsi OSK

Nem indult túl eseménydúsan a két székely város csapatainak csatája pénteken délután, a mérkőzés első része meddő mezőnyjátékba torkollt, és bár a vendégek birtokolták többet a labdát, csak szögletekig jutottak, a helyzetek elmaradtak Gedő Hunor kapujánál.

Az első említésre méltó jelenetre a 29. percig kellett várni, amikor Csiszer tört be a tizenhatos területére, Marucza pedig elkésett a belépővel, és felvágta a szentgyörgyiek balhátvédjét.

A jogosan megítélt büntető elvégzésére Fülöp István vállalkozott, aki higgadtan a bal alsóba helyezett (1-0).

A piros-fehérek tíz perccel később akár meg is duplázhatták volna az előnyüket, mikor egy szögletet követő kapu előtti kavarodásnál a labda Kocsis elé pattant, de közvetlen közelről sem sikerült a hálóba tuszkolnia a játékszert. Az udvarhelyieknek több mint negyven perc kellett, hogy kidolgozzák első valamire való helyzetüket, ekkor Pop fordult le védőjéről, de kisodródva csak az oldalhálót találta el.

Fotó: Fekete Lehel/Sepsi OSK

Szünet után sem változott sokat a játék képe, a vendégcsapat volt a kezdeményezőbb, de nem tudták nyomás alatt tartani az ellenfél kapuját, a piros-fehérek védelme sorra hatástalanította a támadásokat, így az SZFC-nek sokáig nem is voltak komolyabb lehetőségei.

A 73. percben viszont közel álltak az egyenlítéshez, amikor Pop verekedte át magát a védőkön, és már csak Gedő állt útjában, aki bravúrral védte az udvarhelyi csatár lövését.

A találkozó hátralevő perceiben Mihai Ianc tanítványai továbbra is próbáltak rohamozni, a hazaiak pedig megelégedtek azzal, hogy tartsák az eredményt, és néha ellentámadással próbálkozzanak, azonban sem Grigore, sem Veres távoli lövései nem okoztak különösebb gondot Bodeának. A hosszabbítás utolsó percében Simó Csongor is elengedett még egy távoli lövést, de ő sem tudta becsapni Gedőt.

Az SZFC üres kézzel távozott Sepsiszentgyörgyről, de a kudarc ellenére is jobb gólkülönbségének köszönhetően megőrizte pozícióját az 5. csoport rangsorának élén.

A következő fordulóban a Székelyudvarhelyi FC hazai pályán fogadja majd az FC Hermannstadt fiókcsapatát, míg a Sepsi OSK II. az FC Pucioasa vendége lesz.