A második félidőben hat góllal válaszoltak

Zátyi Tibor 2022. szeptember 03., 19:54 utolsó módosítás: 2022. szeptember 03., 20:33

Valóságos gólfesztivált tartott a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga második fordulójában, szombaton délután habár korán hátrányba került a Zernyesti Olimpic otthonában, a második félidőben hatot lőve simán szerezte meg a három pontot.

A második félidőben kinyílt a gólcsap Zernyesten Fotó: László Zsolt/SZFC

Két vereséggel kezdte a 2022–23-as szezont az SZFC, a bajnokság nyitófordulójában 2–0-ra kikapott a CS Blejoi vendégeként, majd a hét közben rendezett Román Kupa második fordulójában a hosszabbítás hatodik percében büntetőből kapott góllal 3–2-re maradt alul a Brassói SR Municipal vendégeként, búcsúzott a sorozattól.

Nagy szüksége volt a fiúknak a pozitív eredményre, ami komoly feladatnak bizonyult a Zernyesti Olimpic otthonában. Házigazdájuk magabiztos sikerrel kezdte a pontvadászatot, 3–0-ra nyert a Kézdivásárhelyi SE otthonában.

A szombati bajnokit is jól kezdte a 3. Ligába idén feljutott Olimpic, a tizedik percben büntetőhöz jutott – Matei kezére esett a labda –, a tizenegyest Picu magabiztosan a hálóba lőtte. Nem sokkal később megfogyatkoztak a hazaiak, az SZFC ellentámadásba lendült, Matei-t hátulról csúnyán felrúgta Afrasinei, ezért a játékvezető kiállította.

Az emberelőnyt gyorsan gólra válthatta volna az SZFC, Gavrîlița használhatta volna ki a hazai védelem óriási hibáját, ám két méterről a kapufára fejelte a labdát. A félidő második részében Zernyest kizárólag védekezéssel volt elfoglalva, minden udvarhelyi próbálkozást hatástalanított.

Nem úgy a második félidőben, melynek elején tíz perc alatt megfordította az állást az SZFC.

A 47. percben Marucza centerezését Gavrîlița bólintotta a kapuba, három perccel később egy beívelsét követően nem tudott felszabadítani a zernyesti védelem és Savin lőtt nyolc méterről a hálóba, végül ismét Marucza ívelt középre, ahol érkezett Becze és nem hibázott. Az 54. percben már 3–1-re vezetett Gabriel Rădulescu együttese.

A hazai pontszerzési remények ha eddig nem foszlottak szét, a 62. percben Simó gondoskodott arról, hogy bebiztosítsa az udvarhelyi előnyt: a Gavrîlița ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt kíméletlenül lőtte a hálóba. Itt nem állt le a vendég együttes, és újabb két gólt rámolt be házigazdájának: Simó előbb Beczét, majd Gavrîlițát hozta helyzetbe, a 71. percben már 6–1 állt az eredményjelzőn.

A különbség még tovább nőhetett volna, ám Kovács Botond hatalmas lövése a kapufán csattant, majd a hajrá kezdetén Căldărea használta ki, hogy az SZFC védelme nem volt eléggé koncentrált és beállította a 2–6-os végeredményt.

Szombaton a fiúk saját közönségük előtt is bemutatkoznak, a bajnokságban eddig egyetlen pontot gyűjtött Barcarozsnyói Olimpic Cetatét fogadják a városi stadionban.

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, 2. forduló
Zernyesti Olimpic–Székelyudvarhelyi FC 2–6 (1–0),
gólszerzők Picu (10., 11-esből), Căldărea (86.), illetve Gavrîlița (47., 71.), Savin (50.), Becze (54., 64.), Simó (62., 11-esből)
kiállítva Afrasinei (20., Zernyest).
SZFC: Albert – Marucza, Mitra, Kovács Sz., Tordai, Guță (Becze, 46.), Savin, Matei (Curpăn, 78.), Simó (Botorok, 78.), Szakács (Dobrean, 71.), Gavîrlița (Kovács B., 78.). Vezetőedző: Gabriel Rădulescu.