Pedig a találkozó kiválóan indult a háromszékiek számára, Zsombori találatával a 10. percben megszerezték a vezetést, ám az éllovas, az idényben még bajnoki vereséget nem szenvedett Corona hamar egyenlített. Mint utólag kiderült, több gól nem esett az első játékrészben.
A második félidő elején Postolică öngóljával a 48. percben átvette a vezetést a brassói együttes, majd Cristescu növelte előnyét, a KSE-nek pedig nem tudott visszajönni a mérkőzésbe.
A Corona 8 győzelemmel és 2 döntetlennel megy téli szünetre, előnye három pont a második helyezett CS Blejoi előtt. A harmadik helyen pedig egy másik brassói együttes tölti a telet, a SR Municipal, amely a játéknapon 3–0-ra verte Barcarozsnyót és ugyancsak három ponttal előzi meg a negyedik helyezett CSO Plopeni-t és az ötödik Sepsi OSK II-t. A Kézdivásárhelyi SE a hatodik a táblázaton.
Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, 10. forduló:
Kézdivásárhelyi SE–Brassói Corona 1–3 (1–1),
Astra II.–CS Blejoi 0–2,
Brassói Kids Tâmpa–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. 0–1
Brassói SR Municipal–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 3–0,
CSO Plopeni–Székelyudvarhelyi FC 2–0.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
Marosvásárhely, a Bolyaiak városa még mindig a legtöbb magyar lakosnak otthont nyújtó település Erdélyben.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!