A brassói fiatalok megnehezítették az SZFC dolgát

Zátyi Tibor 2023. március 17., 17:52

Habár hamar kétgólos előnybe került, végül nehezen tartotta otthon a három pontot a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután egy nagy kapushibának is köszönhetően 3–1-re győzte le a Brassói Kids Tâmpa csapatát a labdarúgó 3. Ligában.

A brassói fiatalok megnehezítették  az SZFC dolgát
A Székely Légió is az udvarhelyi fiúknak drukkolt Fotó: László Ildikó

Mintegy százötven néző – köztük a végig sportszerűen drukkoló Székely Légió tagjai előtt jól kezdte idei első hazai mérkőzését az SZFC, az első percekben Matei, majd Simó erős lövését ütötte szögletre a vendégek kapusa. Érkezett is az első gól, a 13. percben Becze emelt a kapujából kifutó hálóőr felett a hálóba. A hátrányba került Kids bátrabban kezdett focizni, de ez nem zavarta meg a házigazdát, és a 22. percben Simó bombagóljával – a labda a bal kapufáról pattant a hálóba – növelte előnyét.

Fotó: László Ildikó

Habár a szünetig komolyabb helyzetet egyik fél sem tudott kialakítani, a látottak alapján úgy tűnt, hogy simán behúzza a meccset az SZFC.

A második félidőben viszont megváltozott a játék képe, a főleg fiatalokból (zömében 17–21 évesek alkotják a Kids keretét) álló brassóiak sokkal veszélyesebben játszottak, az 51. percben Vlasa még bravúrral védett, ám két minutummal később Nechita lövésénél esélye sem volt. A találat megfogta a hazai csapatot, a vendégek pedig nagy egyenlítési lehetőséget is elpuskáztak.

A második játékrész közepén kezdett ismét éledezni a hazai támadójáték, egy kiváló Szakács–Marucza összjáték után Gavîrliţához került a labda, aki 11-ről lőtt, a brassóiak a gólvonalról mentettek. A három pont sorsa a 78. percben dőlt el, ehhez kellett a vendég kapus óriási hibája is, Szakács szerezte meg előle a labdát és lőtt az üres kapuba.

Győzelmével az SZFC életben tartotta esélyét, hogy bejusson a felsőházba, ám ehhez az is szükséges, hogy a Brassói SR következő két meccsén legfeljebb egy pontot szerezzen. Az alapszakasz utolsó fordulójában, jövő pénteken a Sepsi OSK II. vendége lesz az udvarhelyi együttes.