A szombat esti mérkőzésnek egyik csapat számára sem volt különösebb tétje, hiszen a házigazdák már korábban megnyerték a 9-es csoport alsóházát, míg a Maros megyeiek az előző fordulóban biztosították be bennmaradásukat.
A vendégek sokáig jól tartották magukat, de az első félidőt mégsem tudták kihúzni kapott gól nélkül, a Gloria a 41. percben előnybe került. A folytatásban negyedórán belül újabb két alkalommal talált be a besztercei együttes, amely magabiztosan győzött.
A szászrégeniek négy győzelemmel, három döntetlennel és három vereséggel fejezték be az alsóházi küzdelmeket, ezzel a harmadik helyet szerezték meg.
| 2022. 05. 28. 18:00 | Besztercei Gloria Beszterce | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 3-0 |
| 2022. 05. 28. 18:00 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | Kolozsvári Sănătatea Kolozsvári Sănătatea | 3-3 |
| 2022. 05. 28. 18:00 | Marosújvári SK Marosújvár | Tordai Arieșul Torda | 3-7 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Besztercei Gloria Beszterce | 10 | 6 | 1 | 3 | 33-19 | 43 |
2 | Kolozsvári Sănătatea Kolozsvári Sănătatea | 10 | 5 | 1 | 4 | 31-26 | 34 |
3 | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 10 | 4 | 3 | 3 | 18-15 | 30 |
4 | Marosújvári SK Marosújvár | 10 | 3 | 1 | 6 | 14-26 | 30 |
5 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | 10 | 4 | 4 | 2 | 20-22 | 27 |
6 | Tordai Arieșul Torda | 10 | 3 | 0 | 7 | 28-36 | 24 |
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!