A harmadosztályú bajnokság 9-es csoportjában a 11. forduló pénteki játéknapján a negyedik helyezett nyárádtőiek a Kudzsiri CSO-t, a harmadik szászrégeniek a Tordai Arieșult fogadták.
A Nyárádtői Unirea számára nagy fontossággal bírt a tabellán második helyen álló Fehér megyei gárda elleni mérkőzés, hiszen csökkenthette lemaradását ellenfelével szemben. Ezt meg is tette Adrian Pop vezetőedző csapata, amely Birtalan Alpár 56. percében szerzett góljával diadalmaskodott, és mivel a Szászrégeni Avântul csak gól nélküli döntetlent játszott Tordával, pontszámban utolérte megyei vetélytársát a harmadik pozícióban.
A két Maros megyei együttes lemaradása három, illetve öt pont az osztályozós helyeket elfoglaló Kudzsir és az éllovas, csak szombaton játszó Dési Unirea mögött.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!