A 9-es csoportban Maros megyei rangadót rendeznek, pénteken 14 órától a Marosvásárhelyi SE a Nyárádtői Unireát fogadja. A mérkőzés előtt a nyárádtőiek a 2. helyen állnak 26 ponttal, míg a vásárhelyiek a 7. helyet foglalják el, eddig 12 pontot gyűjtöttek.
A házigazda az előző fordulóban a legnagyobb arányú vereségét szenvedte el a bajnokságban, és legutóbbi négy találkozójából hármat is elveszített, ezzel szemben a vendégek remek formában vannak, már hét meccs óta veretlenek. Az odavágók során a Marosvásárhelyi SE meglepetésre 1–0-ra győzni tudott Nyárádtőn, és hazai pályán újabb bravúrra lesz szüksége, hogy ezt a sikert megismételje.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Második felkészülési mérkőzését is lejátszotta ausztriai edzőtáborában az FK Csíkszereda. Szabó István együttese ezúttal 2–1-re kikapott a cseh élvonal újoncától, az FC Zbrojovka Brnótól.
Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Jelentős repedés és süllyedés keletkezett az A10-es autópálya Szászsebes és Torda közötti szakaszán, Torda közelében. A közösségi médiában közzétett felvételek alapján az útpálya két forgalmi sávját is érinti a károsodás.
A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját hamarosan kiadhatják Romániának, ahol börtönbüntetés vár rá. II. Károly unokájának portréja.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!