Nem történt előrelépés járványügyi szempontból, a mérkőzéseket továbbra is üres lelátók előtt, nézők nélkül kell megrendezni, de az FK Csíkszereda mindent megtesz azért, hogy szurkolói ne maradjanak le a mérkőzésekről.
A Resicabánya elleni szombati összecsapást egyetlen sportcsatorna sem tűzte műsorra, ezért a csíki klub jóváhagyást kért a szakszövetségtől a meccs közvetítésére, az engedélyt megkapták,
az Erdélyi Magyar Televízióval kialakított kapcsolat révén pedig nemcsak a klub Youtube-csatornáján, hanem az Erdély TV-ben is képernyőre kerül a mérkőzés.
A Turris Oltul Turnu Măgurele visszalépett a bajnokságtól, eredményeit törölték, ezáltal az FK Csíkszereda veszített egy pontot a táblázaton, mivel ősszel döntetlent játszott a Turris otthonában.
„Amikor a Turnu Măgurele visszalépett a kupából, már tudni lehetett, hogy a csapatok el fogják veszíteni az ellenük elért pontokat. Mi egyet veszítettünk, de voltak csapatok, amelyek hármat. Ez van. Nekünk a saját csapatunkkal, a saját játékunkkal kell foglalkoznunk, meg kell nyerni a szombati, Resicabánya elleni mérkőzést.
– mondta el Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke.
A 11. fordulóból elmaradt Kolozsvári U–Konstancai Farul mérkőzésről még nem hozott döntést a Román Labdarúgó-szövetség versenybizottsága.
Folytatta remek sorozatát a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. Kevin Constantine tanítványai szerdán este két góllal nyertek a BJAHC otthonában, és ezzel összesítésben 2:0-ra vezetnek a négy nyert mérkőzésig tartó párharcban.
Bravúros vendéggyőzelemmel kezdődött a Budapest Jégkorong Akadémia HC és a Csíkszeredai Sportklub elődöntős párharca a jégkorong Erste Liga elődöntőjében. A székelyföldiek kedden este szoros küzdelemben egy góllal nyertek Káposztásmegyeren.
Két halálos áldozatot követelő baleset történt csütörtök kora reggel Arad megyében. Két teherautó ütközött össze, az egyik ki is gyulladt.
Valerij Zalujnyij, az ukrán fegyveres erők korábbi főparancsnoka, Ukrajna jelenlegi Nagy-Britanniába delegált nagykövete azt állította: Románia arra kérte őt, hogy ne beszéljen a román területen lezuhant orosz drónok lelövéséről.
Holtan találtak egy férfit és egy nőt a magyarországi Battonyán, ahol családi dráma történhetett. A román házaspár aradi volt.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!