Szombaton zárult a labdarúgó 2. Liga alapszakasza, kialakult a rájátszás felsőházának teljes mezőnye. A Sellenberki SK, a Vajdahunyadi Corvinul és az Unirea Slobozia három fordulóval az alapszakasz vége előtt már matematikailag bebiztosította helyét a play-off-ba, a CS Mioveni és az FK Csíkszereda az utolsó előtti játéknapon tette meg a lépést, míg az elmúlt hétvégén a Gloria Buzău lett a hatodik együttes, amelyik a feljutásért küzdhet a folytatásban.
A 2. Liga felsőházi rájátszásának menetrendjét kedden 12 órától sorsolják ki a Román Labdarúgó-szövetség székhelyén.
Premierként a találkozók sorát nem az alapszakasz végén elért helyezések határozzák meg, hanem a szakszövetség sorsolással dönti el.
A második ligában – eltérően az élvonal felsőházától – az alapszakaszban megszerzett pontokkal kezdik az együttesek a rájátszást. Még egy oda-visszavágót rendeznek, ahol az első kettő egyenes ágon feljut a Szuperligába, a harmadik és a negyedik helyezett pedig osztályozót játszik.
Két klubnak, a Sellenberknek és a Vajdahunyadnak nincs feljutási joga. A többi négy közül így tehát kettő jövőre a Szuperligában rúgja, kettő pedig élvonalbeli gárdával küzd meg az osztályozón.
A play-off március 30-án kezdődik.
A 2. Liga felsőházi rájátszásába ezen pontszámokkal kerültek be a csapatok
1. Sellenberki SK 42 pont,
2. Unirea Slobozia 40,
3. Vajdahunyadi Corvinul 37,
4. Gloria Buzău 34,
5. CS Mioveni 33,
6. FK Csíkszereda 32.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!