Kedden járt le a 4. forduló, melyben a Steaua meglepetésre döntetlent játszott a Slobozia otthonában, míg a Petrolul megszerezte első győzelmét a felsőházban, a Concordia vendégeként nyert 1–0-ra.
A Hermannstadt és a Kolozsvári U is az egyenes ágon való feljutásért harcol, így mindkettejük számára fontos volt a kedd esti meccs. A találkozón a Hermannstadt járt közelebb a győzelemhez és a gólhoz, hiszen több nagy ziccert kihagyott, továbbá a kolozsváriakhoz hasonlóan eltalálta a kapufát is.
A rájátszás feléhez közeledve tehát lényegi változás nem történt, a Petrolul magabiztosan vezet, előnye öt pont, a Hermannstadt és az U egymás közt dönti majd el, melyik együttesé lesz a másik, automatikus feljutást érő hely.
| 2022. 04. 09. 14:30 | Concordia Chiajna Chiajna | Petrolul Ploiești Petrolul | 0-1 |
| 2022. 04. 10. 15:00 | Unirea Slobozia Slobozia | Bukaresti Steaua Steaua | 0-0 |
| 2022. 04. 12. 19:00 | FC Hermannstadt Hermannstadt | Kolozsvári U Kolozsvári U | 0-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Petrolul Ploiești Petrolul | 4 | 1 | 2 | 1 | 2-2 | 54 |
2 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 4 | 2 | 2 | 0 | 4-1 | 49 |
3 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 4 | 1 | 3 | 0 | 3-2 | 48 |
4 | Bukaresti Steaua Steaua | 4 | 1 | 2 | 1 | 4-4 | 42 |
5 | Concordia Chiajna Chiajna | 4 | 1 | 1 | 2 | 4-5 | 40 |
6 | Unirea Slobozia Slobozia | 4 | 0 | 2 | 2 | 2-5 | 35 |
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!