Már az első félidőben elintézte a Petrolult a Kolozsvári U (gólösszefoglalóval)

Sebestyén Ervin 2022. április 26., 22:01 utolsó módosítás: 2022. április 26., 22:02

Rangadót rendeztek kedden este a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 6. fordulójában, az első helyezett Petrolul Ploiești 3–1-re kikapott a Kolozsvári U otthonában.

A Kolozsvári U szerint 14 100 néző volt a meccsen Fotó: Facebook/FC Universitatea Cluj Napoca

Rögtön a megmérettetés elején egymásnak feszültek a csapatok, főleg a hazaiak alakítottak ki gólhelyzeteket. A 6. percben egy védelmi hibát követően előnybe is kerültek Dragoș Tescan találatával. Továbbra is támadásban maradtak a kolozsváriak, folyamatosan veszélyeztették a Petrolul kapuját, aminek meg is lett az eredménye: a 18. minutumban Florin Ilie szépségdíjas gólt szerzett, miután 12 méterről bólintott a kapuba. Nem sokkal később egy szögletet követően Tescan ismét megzörgette az ellenfél hálóját, ezzel beállítva a 3–0-s félidei eredményt.

A második játékrész felénél büntetőhöz jutottak a ploieștiek, amit Ibrahim Diarra magabiztosan értékesített. Hat perccel később a vendégek visszajöhettek volna a meccsbe, Diarra ezúttal a kapussal maradt egyedül, de hiába volt jó a csel, a mali támadó éles szögből már nem tudta az üres kapuba juttatni a játékszert.
Az utolsó negyedórában már nem forgott veszélyben a kincses városiak kapuja, maradt a 3–1 és magabiztosan zsebelték be a három pontot.

Lezárult a hatodik játéknap a 2. Ligában, négy fordulóval a vége előtt az első helyen továbbra is a Petrolul Ploiești (57 pont) áll, második a Kolozsvári U (54) és harmadik az FC Hermannstadt (53).