Ahogy várható volt, az FK uralta a játékot, és habár a mérkőzés elején Hernando nagy ziccerben mellé lőtt, a 7. percben a csíkiak megszerezték a vezetést: Jebari szabadrúgásból jól indította Gál-Andrezlyt, aki a kapu elé passzolt, ahol érkezett Csedő Szilárd és fél méterről nem hibázott. A harmadik találkozóján megszerezte első gólját a mindössze 17 éves játékos.
Csendesen csordogált a mérkőzés, a hazaiak távoli lövéssel próbálkoztak, majd a 33. percben Jebari növelhette volna kettőre az FK előnyét, ám a kapus nagyot mentett. A szünet előtt kisebb meglepetésre egyenlített a házigazda, Moise a 16-os vonalán emelt védhetetlenül a bal felsőbe, ez volt első gólja a Duna-parti csapatnak az alsóházban.
A szünetet követően Jelena tört be a bal szélen, nagyszerűen tette vissza a labdát középre, ahol Takács érkezett és a hálóba bombázott, a 48. percben ismét visszavette a vezetést az FK. Hamarosan érkezett az újabb vendég találat, Jebari passzolt Szondinak, aki 12 méterről kilőtte a bal felsőt. Ez volt a fiatal játékosa első találata a másodosztályban.
A 64. percben a hazaiak kapuscserét hajtottak végre, Jelena pedig rögtön fel is avatta a friss hálóőrt, Ivanovici szögletét bólintotta a hálóba. Jelena ezt követően kapufát is lőtt, majd egy újabb szögletet követően Szondi duplázott. Az utolsó negyedórára érkezett Búza és Orbán, mindketten ezen a meccsen mutatkozott be az FK csapatában a másodosztályban. Habár a hajrában szépített a călărași-i együttes, a kiütéses vereséget nem tudták elkerülni, a 6–2-es végeredményt a frissen beállt Orbán állította be – góllal ünnepelte debütálását a másodosztályban.
A Dican Ferenc által edzett piros-feketék számára nem okozott gondot megnyerni az alsóházi csoportot, hat meccsükből ötöt győzelemmel zártak, egyedül Sellenberk vendégeként kaptak ki. A csíkiak a hetedik helyen zárták a másodosztály újabb idényét, ahonnan a Konstancai Unirea, az Astra Giurgiu, a Dunărea Călărași és az Unirea Brăila búcsúzott. A 2. ligás osztályozót a Temesvári Poli és a Brassói FC játssza majd, a párharc vesztese búcsúzik a másodosztálytól.
| 2022. 05. 07. 11:00 | Dunărea Călărași Dunărea | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 2-6 |
| 2022. 05. 07. 11:00 | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | Sellenberki SK Sellenberk | 1-1 |
| 2022. 05. 07. 12:45 | Jászvásári Poli Jászvásár | Temesvári SSU Poli SSU Poli |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 6 | 5 | 0 | 1 | 22-6 | 48 |
2 | Sellenberki SK Sellenberk | 6 | 4 | 2 | 0 | 17-4 | 37 |
3 | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 6 | 2 | 3 | 1 | 11-7 | 37 |
4 | Jászvásári Poli Jászvásár | 5 | 2 | 2 | 1 | 4-4 | 33 |
5 | Temesvári SSU Poli SSU Poli | 5 | 2 | 1 | 2 | 9-8 | 28 |
6 | Dunărea Călărași Dunărea | 6 | 0 | 0 | 6 | 2-20 | 7 |
7 | Dacia Unirea Brăila Brăila | 6 | 1 | 0 | 5 | 4-20 | 5 |
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!