Elhozta a pontokat Bukarestből, megnyerte alsóházi csoportját az FK Csíkszereda (gólösszefoglalóval)

Dobos László 2022. április 22., 13:43 utolsó módosítás: 2022. április 22., 15:00

Két góllal győzött az FK Csíkszereda pénteken délben a Bukaresti Metaloglobus otthonában a labdarúgó 2. Liga rájátszásában. A székelyföldi csapat ezzel megerősítette első helyét az alsóházban, behozhatatlan előnyre tett szert csoportjában.

Jebari szabadrúgásból szerezte vissza az FK-nak az előnyt Fotó: Pinti Attila

Esős időben kezdődött a román főváros Pantelimon lakótelepén a Metaloglobus–FK mérkőzés, amelyet műgyepes pályán, kb. 250 néző előtt rendeztek.

Az első félidőben sokkal többet támadott a házigazda, a szögletarány 6:0 volt javukra, és három nagyobb gólhelyzetet is kialakítottak. A 8. percben Ovidiu Herea lövése kerülte el kevéssel Gyenge kapuját, majd a játékrész felénél Răuță lövését szögletre ütötte a csíki hálóőr, majd rögtön ezután ugyanő a kapuvonalon mentett veszélyes labdát.

A vendégeknek egyetlen helyzetük volt az első 45 percben, és az góllal zárult.

A 45. percben Schieb tört be bal oldalon a 16-os területére, a labdát Jelenához továbbította, aki 6 méterről a rövid felsőbe bombázta (0–1).

Sokkal több gólhelyzetet alakított ki a második félidőben a székelyföldi alakulat – az 55. percben Csiszér lövését nehezen hárította a hazai kapus, előnyét viszont nem tudta növelni az FK. A hazaiak a 66. percben egy nagy helyzetet kihagytak, Enache ziccerét védte bravúrral Gyenge. Három perccel később a csíkiak kapusa is verve volt, Sava bal oldali remek beadását Ovidiu Herea a csíki kapuba fejelte (1–1), egyenlített a Metaloglobus.

Csak tíz percet mutatott döntetlent az eredményjelző, a 79. percben Csiszér vezetett támadást a jobb oldalon, befele cselezett, majd mintegy 20 méterre a kaputól szabálytalanul szerelték. A megítélt szabadrúgást Szufián Dzsebari mesterien a rövid felsőbe tekerte (1–2). A 81. percben tíz emberrel maradt a bukaresti együttes, Boiangiut a Gál-Andrezly ellen elkövetett szabálytalanságért kiállították. Az utolsó perceket uralták a vendégek, a 83. percben Jelena fejesét még kiütötte Gavrilaș, a hazai kapus, a folytatásban azonban Marvin Schieb mintegy 14 méterről a bal alsóba lőtt (1–3).

Az FK sikerével bebiztosította első helyét az A csoportban, még két meccse lesz idén, a következő fordulóban, április 30-án, jövő szombaton a Jászvásári Polit fogadja, majd a Dunărea Călărași-hoz látogat.

Labdarúgó 2. Liga, rájátszás, alsóház, A csoport, 4. forduló:

Bukaresti Metaloglobus–FK Csíkszereda 1–3 (0–1).
Gólszerzők: Ovidiu Herea (69.), illetve Jelena Richárd (45.), Szufián Dzsebari (79.) és Marvin Schieb (83.).
Kiállítva: Leonard Boiangiu (81., Metaloglobus).

Metaloglobus
: Gavrilaș – Grosu (Sîrbu, 46.), Lung, Caramalău, Sava, Pandele, Răuță (Boiangiu, 67.), Borțoneanu, Enache (Potecea, 67.), Claudiu Herea, Ovidiu Herea. Vezetőedző: Nicolae Grigore.
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Csíszér Balázs, Gergely Botond, Kelemen Dávid, Bara Levente, Salvatore Marrone (Petre Ivanovici, 56.), Szondi Botond (Hernando Orte Rodrigo, 46.), Peter Gál-Andrezly (Tajti Balázs, 88.), Szufián Dzsebari (Bujdosó Szilárd, 88.), Marvin Schieb, Jelena Richárd (Takács Rares, 84.). Vezetőedző: Dican Ferenc. Másodedző: Bajkó Barna.

Játékvezetők: Valentin Naidin (Turnu Măgurele), Claudiu Şchiopeţ (Brassó) és Răzvan Mihai Dobre (Şotânga, Dâmboviţa megye). Megfigyelők: Silviu Veronel Ioan (Galac) és Dorinel Dincă (Călăraşi).