Egy gól döntött, Slobozia legyőzte az FK-t

Dobos László 2020. október 17., 12:55

Elszenvedte második hazai vereséget a labdarúgó 2. Liga új idényében az FK Csíkszereda. A csíkiak szombaton délben 1–0-ra kaptak ki az Unirea Slobozia együttesétől.

A Petrolul után a Slobozia is három ponttal távozott Csíkszeredából, a Ialomița megyei együttes elsősorban jól szervezett védekezésének köszönheti győzelmét.

Továbbra is üres lelátók előtt fogadta szombaton az FK Csíkszereda az Unirea Slobozia gárdáját, a kerítésen kívülről azonban több mint száz szurkoló volt kíváncsi a mérkőzésre.

Kiegyensúlyozott játékot hozott az első félidő, kevés gólhelyzettel. A hazaiak jobban kezdtek, a mérkőzés elején három szögletet is elvégezhettek, legnagyobb helyzetük a 9. percben maradt ki, amikor Suciu Tóni közeli fejesét védte a sloboziai kapus.

A 14. percben bal oldali szöglethez jutottak a vendégek, a kapu elé ívelt labdát pedig Gabriel Lazăr mintegy 6-7 méterről a kapuba fejelte (0–1) – legelső lehetőségüket gólra váltották.

A folytatásban mindkét részről voltak kapura lövések, de ezek közül egyik se jelentett igazán nagy veszélyt. Az FK rengeteget küzdött, harcolt minden labdáért, azonban a cserék sem tudtak áttörést hozni a játékban, az Unirea labdarúgói gyakorlatilag hiba nélkül védekeztek, és amikor lehetett, húzták az időt.

A játékvezető öt perccel hosszabbította meg a meccset, az utolsó csíki támadásoknál a székelyföldiek kapusa, Ribánszky is fel ment a csatársorba, de az egyenlítés nem sikerült.

Győzelmével az Unirea Slobozia feljött a hatodik helyre, míg az FK a 15. pozícióban található a táblázaton.

A csíkiak egy hét múlva a második helyezett Bukaresti Metaloglobus vendégei lesznek.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 8. forduló:
FK Csíkszereda–Unirea Slobozia 0–1 (0–1).
Gólszerző: Gabriel Lazăr (14. perc)
Játékvezetők: Cătălin Buși (Rm. Vâlcea), Daniel Hulubei (Vaslui) és Ștefan Dumitrache (Palanca).
Megfigyelők: Gheorghe Mihalache és Adrian Petre (mindketten Buzău).
FK Csíkszereda: Ribánszky – Takács, Palmeș, Apró, Marrone, Savin (Schieb, a 77. perctől), Csürös (Bara, 58.), Eder, Mészáros (Bauza, 46.), Suciu Tóni (Rotar, 46.), János (Bor, 46.). Vezetőedző: Valentin Suciu.
Unirea Slobozia: Poiana – Ibrian, Lazăr, Vlad Suciu, Toma, Lemnaru (Ghiță, 65.), Danciu (Adăscăliței, 65.), Chebac (Ene, 82.), Raduca, Moldovan (Dinu, 65.), Trucă ( Pocol, 52.). Vezetőedző: Costea Enache.

A forduló további eredményeiről itt olvashat.

Az élmezőnyben
: 1. U Craiova 1948 7 mérkőzés/17 pont, 2. Bukaresti Metaloglobus 8/16, 3. Kolozsvári U 8/14, 4. Temesvári ASU Poli 7/14, 5. Bukaresti Rapid 7/13, ...15. FK Csíkszereda 6/7.
•  Fotó: Pinti Attila