– Egy hónapja kezdte el a téli alapozást a csapat, túl vannak a törökországi edzőtáboron és hét felkészülési mérkőzésen. Sikerült elvégezni a tervezett munkamennyiséget? Milyennek ítéli az eddigi felkészülést, a téli alapozást?
– Nagyon nehéz időszakon vannak túl a fiúk, három és fél hétig napi két edzés szerepelt a programban, de sikerült hét edzőmérkőzést is lejátszani. Szerintem a bajnokság, a pályán elért eredmények és a mutatott játék fogja megmutatni, mennyire volt hasznos a felkészülés. Úgy érzem, hogy az előző évekhez képest jobb, hasznosabb volt a felkészülés, remélem, ezt a bajnokság is fogja tükrözni.
– Voltak-e változások a keretben, a szakmai stáb ugyanaz maradt?
– Új játékost nem igazoltunk, viszont van egy visszatérőnk, Casiadi-Bakó Somát sikerült meggyőzni, hogy a pályán a helye és össze lehet hangolni a tanulást a sportolással, a foci mellett fogja tudni folytatni tanulmányait. Ő szerintem nyereség a csapat számára, hiszen ifi játékos is, 2002-es születésű. Eder, aki a csapat gerincének egyik fontos eleme volt, a Sepsi OSK-hoz igazolt, de remélem, hogy Casiadi tehetsége és fiatalsága pótolni tudja majd Eder hiányát a középpályán. A szakmai stábból távozott Michele Bon, a kispad bővült Robert Panduruval, aki másodedzői szerepet tölt majd be, ő utoljára a Glora Buzău erőnléti edzője volt.
– Hogyan látja az alapszakaszból hátramaradt hat fordulót, és mennyire befolyásolja a helyzetet a Turris visszalépése?
– Mi döntetlent játszottunk a Turris otthonában, akkor az jó eredménynek számított, viszont most elveszítjük azt a pontot. Remélem, csak azt az egyet, és a többi csapat folytatni tudja majd a bajnokságot. Mindenki számára nagyon fontos hat mérkőzés következik, minden pontnak óriási értéke lesz az alapszakasz végén. Hat meccs, hat döntő következik, amelytől sok minden függ: egy klubnak, egy csapatnak a jövőjét nagymértékben meghatározza majd ez a hat meccs. Számításaink szerint ha a lehetséges 18 pontból sikerül begyűjteni 16-ot, mi is feliratkozhatunk a rájátszásra. Ha nem, akkor nagyon nehéz lesz, hiszen a többi csapattól, a többi eredménytől függünk.
– Egy hét múlva a Resicát fogadják, lesz addig felkészülési mérkőzés? A keret minden tagja egészséges?
– Két játékosunk, Szondy és Marrone térdsérüléssel küszködik, a többiek egészségesek, de a bajnokság előtt lesz egy koronavírusteszt… A hét végén szeretnénk egy felkészülési mérkőzést játszani füves pályán a Gaz Metan farmcsapata ellen. Remélem, az időjárás nem szól közbe.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!