Csütörtökön azt írtuk, hogy a csíkszeredai stadion 1400 férőhelyes, tehát 375 néző foglalhat helyet a lelátón. Ez az érték pénteken változott, a mérkőzést szervező FK Csíkszereda vezetősége közölte, hogy ez a szám csökkent.
De mivel magyarázható a csökkenés? Egyrészt azzal, hogy a stadion Lidl bevásárlóközpont melletti lelátója már nem használható, így a stadion befogadóképessége csökkent, másrészt pedig azzal, hogy az FK Csíkszereda az elfoglalható helyek egy részét a klub utánpótlás-csapatainak, illetve ezek edzőinek foglalta le.
Az FK közleménye szerint vasárnap 17.15 és 18.25 között 200 nézőt engednek be a csíkszeredai stadionba. A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) előírása szerint a helyek 5 százaléka a vendégszurkolókat illeti, így az FK–ASU Poli mérkőzésen 10 hely a bánsági csapat szurkolóinak lesz fenntartva, 190 pedig a hazai csapat drukkereinek.
Az FK Csíkszereda közleménye ide kattintva olvasható.
Közel nyolcezren énekelték teli torokból az Ismerős Arcok Nélküled című dalát a Sepsi Duna Arénában a FCSB elleni mérkőzés előtt. Diószegi László klubelnök szerint ez a válasz azoknak, akik az utóbbi időben megkérdőjelezték a csapat identitását.
Lüktető volt a ritmus a labdarúgó Szuperliga 4. fordulójának zárómeccsén. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FCSB is odatette magát, helyzetek sokaságát dolgozták ki. A háló érintetlen maradt.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
Kedden 16 órakor a tervek szerint megnyitják a forgalmat az A3-as észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti 12,24 kilométeres szakaszán.
Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!