Befejeződött az FK Csíkszereda törökországi edzőtábora

Dobos László 2023. február 12., 16:13 utolsó módosítás: 2023. február 12., 16:14

Lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését törökországi edzőtáborában az FK Csíkszereda. A labdarúgó 2. Liga február végi folytatására készülő székelyföldi csapat hétvégén 1–1-es döntetlent játszott a német Regionalligában (negyedosztályban) szereplő SV Eintracht Trier 05 ellen. Videón mutatjuk az utolsó meccs összefoglalóját.

A fiúk hazai környezetben hangolnak a 2. Liga folytatására Fotó: Facebook/FK Csíkszereda

A csíkiak edzőtáborozási helyszíne Belek volt, amely távol esik Törökország földrengés-sújtotta részétől. A FK honlapjának beszámolója szerint a csíki csapat szakvezetése az utolsó felkészülési találkozón az előző mérkőzésen kevesebb játékidőt kapó labdarúgókat szerepeltette kezdőként.

Csala Róbert kisebb sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot, ahogy Eperjesi Gábor, Marvin Schieb, Omar El-Sawy és Peter Gál-Andrezly sem száz százalékos még. Ők ezúttal is pihenőt kaptak.

Felkészülési mérkőzés:
SV Eintracht Trier 05–FK Csíkszereda 1–1 (0–1),
az FK gólját Kovács Lóránt szerezte a 39. percben.
FK, I. félidő: Karácsony Márk – Kovács Márk, Veres Szilárd, Vita Dániel, Csiszer Balázs, Csürös Attila, Kovács Lóránt, Bakos Ervin, Csala Róbert, Dino Stančič, Jelena Richárd.
FK, II. félidő: Moga Bogdán – Kovács Márk, Kelemen Dávid, Claudiu Apro, Paul Pîrvulescu, Mickaël Panos, Andrei Gheralia, Roberto Romeo, Szufián Dzsebari, Dino Stančič, Ignas Kružikas.

A székelyföldi csapatnak ez volt az ötödik felkészülési mérkőzése a törökországi edzőtáborban: két győzelem mellett három döntetlen a mérleg. Korábban 0–0-t játszottak az üzbég élvonal újoncával, az FK Andizsonnal, majd 1–1-re végeztek a lengyel másodosztály éllovasával, az LKS Łódź csapatával, ezt követően pedig 4–0-ra nyertek az örmény másodosztályban szereplő Jereváni FC Urartu II. csapata ellen és 2–1-re legyőzték az üzbég élvonalban szereplő FC AGMK Olmaliq együttesét.

Az FK Csíkszereda hazautazott Törökországból, az együttes legközelebb február 18-án, szombaton, hazai pályán a Dési Unirea ellen játszik felkészülési mérkőzést.

A labdarúgó 2. Liga február 25-én folytatódik, amikor az FK Csíkszereda a Bukaresti Progresul Spartac gárdáját fogadja.