Az FK a helyzetekkel, a Rapid a gólokkal

Dobos László 2021. május 01., 22:23 utolsó módosítás: 2021. május 01., 22:24

Kétgólos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda szombaton este a labdarúgó 2. Liga felsőház rájátszásában, a számos gólhelyzetet kihagyó csíkiak a Bukarest Rapidtól kaptak ki 2–0-ra.

Jó helyzetkihasználásának köszönheti sikerét a Rapid Fotó: Veres Nándor

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) mogoșoaia-i sportbázisán megrendezett találkozó első félidejében a vendég Csíkszereda támadott többet, a házigazda egyik támadása végén a játékvezető tizenegyest ítélt, Csürös szerelését szabálytalannak ítélte meg Cătălin Popa. A könnyen megítélt büntetőt Hlistei a felső léc alá bombázta (0–1). Az első félidő legnagyobb gólhelyzetét a büntető előtt a székelyföldiek hagyták ki, Pintér került tiszta gólhelyzetbe, de a kapussal szemben kihagyta a ziccert, mellé lőtte a labdát. Az első félidőben hazaiaktól Sefer és Rareș Ilie lövései nem jelentettek gondot Gyenge kapusnak, a túloldalon pedig Bara és Dzsebari próbálkozott távoli lövésekkel, de ezeket, majd később Csürös fejesét magabiztosan védte Moldovan, a Rapid kapusa.

A második félidő első nagy helyzetét a Rapid hagyta ki, Bălan 18 méterről elvégzett szabadrúgása kevéssel kerülte el a csíki kaput. Az 54. percben Schieb egyenlíthetett volna, de a Rapid kapusa bravúrral védte a rövid sarokra lőtt rúgást.

A végeredményt a 66. percben alakította ki a Rapid, amikor Sefer futott el a jobb oldalon, az alapvonalról a kapu elé centerezett labdáját Bălan 6 méterről az FK kapujába lőtte (2–0).

Az utolsó félórában mindkét oldalon akadtak gólhelyzetek: a hazaiaktól Sefer, Pănoiu (kapufa) és Ioniță növelhette volna bukarestiek előnyét, a vendégektől pedig Mészáros, Apró, Rotar és Bauza hagyott ki jó helyzeteket.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló:
Bukaresti Rapid–FK Csíkszereda 2–0 (1–0).
Gólszerzők: Cătălin Hlistei (17. perc, büntetőből) és Adrian Bălan (66.).
Játékvezetők: Cătălin Popa (Piteşti), Vlad Bârleanu és Mihăiță Necula (mndketten Bukarest).
Megfgyelők: Florin Hîncu (Brassó) és Florentin Barbu (Giurgiu).
Rapid: Horațiu Moldovan – Petre Goge, Alexandru Dandea, Anesztisz Nasztosz, Enrich Finica, Bogdan Barbu (Rareș Lazăr, 78.), Raul Costin, Antono Sefer, Rareș Ilie (Ștefan Pănoiu, 69.), Cătălin Hlistei (Octavian Ursu, 69.) , Adrian Bălan (Alexandru Ioniță, 84.). Edző: Mihai Iosif.
FK Csikszereda: Gyenge Szilárd – Takács Rareș, Csonka Bonfác (Mézáros András, 55.), Apro Claudiu, Bor Dávid, Csürös Attila, Szufián Dzsebari (Gergely Botond, 73.), Bara Levente, Pintér Norbert (Juan Francisco Bauza, 46.), Suciu Tóni (Bogdan Rotar, 73.), Marvin Schieb. Vezetőedző: Valentin Suciu.