Jelen állás szerint megrendezik a szombaton délelőtt 11 órára tervezett FK Csíkszereda–Unirea Slobozia mérkőzést a román labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.
Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője elmondta, hogy az utóbbi két hétben a klubnál történt koronavírusos fertőzések miatt nagyon nehéz időszakon vannak túl, de reméli,
morálisan ez nem fogja befolyásolni csapata teljesítményét, két győztes meccs után a harmadikon is sikerül nyerni.
„A legutolsó tesztelés után a keret húsz tagja rendben van, közülük ketten kapusok, így ilyen szempontból semmi akadálya nincs a szombati mérkőzés megrendezésének. A Ialomița megyei együttesről tudjuk, hogy egy összeszokott gárda, az utóbbi időszakban náluk nem volt nagy mozgás,
– nyilatkozta Suciu.
Pótolták az 5. fordulóból elhalasztott mérkőzést, szerdán este az Unirea Slobozia hazai pályán 2–0-s vereséget szenvedett a Konstancai Farultól.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Rendőrségi eljárás indult egy kolozsvári buszon történt incidens miatt, amely során magyarul beszélő fiatalokat ért verbális támadás. Az ügyben gyűlöletkeltés gyanújával vizsgálódnak a hatóságok, szemtanúkat keresnek.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!