A hétfőn délután rendezett meccset a hazaiak uralták, a vezetést viszont meglepetésre a vendégek szerezték, Voicu nagyszerű távoli lövése akadt be a hálóba. Az U hamar válaszolhatott volna, ám Ely Fernandes lövése a kapufán csattant. Érkezett aztán az egyenlítés is, hatalmas kapushibából: Denis Ispas nagyjából negyven méterről lőtt, ez pedig meglepte Aldescut, aki beügyetlenkedte a labdát a hálóba. Rögtön érkezett az újabb hazai gól, Roberto Romero vezethette egyedül a kapusra a labdát és a hálóba bombázott, fordítottak a kolozsváriak.
A szünetet követően újabb találatot szerzett az U, ezúttal Boiciuc lőtt közelről a hálóba, a 48. percben már 3–1 volt az eredmény, ami többet már nem változott.
Az U mindössze második sikerét aratta a felsőházban – három döntetlen mellett – így továbbra is egy pontra van a Hermannstadtól.
Érdekesség, hogy az ötödik fordulóban mindhárom élen álló együttes megnyerte találkozóját.
{E1}{E2}
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Parádés gólokkal robbant be a nemzetközi köztudatba a Besztercei Gloria zetelaki származású kézilabdázója, Kerekes Éva. A 24 éves balszélső jelenleg 12 találatnál tart a Bajnokok Ligájában. Remek formájának hála ott lehet a közelgő világbajnokságon is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A hazai lakosság zöme leginkább a nagy áruházláncokban vásárolja a disznóhúst, a tenyésztők pedig panaszkodnak, hogy egyre alacsonyabb áron tudják értékesíteni a húst. Az iparági szakértők arra számítanak, hogy ünnepek előtt emelkedhet az ár.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!