A Kolozsvári U nem mondott le az egyenes ágon való feljutásról

Székely Sport 2022. április 18., 20:13 utolsó módosítás: 2022. április 18., 20:14

A Kolozsvári U 3–1-re legyőzte a Concordia Chiajnát a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának ötödik fordulójában, így féltávnál egy pontra van az egyenes ágon feljutást érő második helytől.

Magabiztos játékkal aratta második győzelmét a felsőházban a Kolozsvári U Fotó: Facebook/FC Universitatea Cluj

A hétfőn délután rendezett meccset a hazaiak uralták, a vezetést viszont meglepetésre a vendégek szerezték, Voicu nagyszerű távoli lövése akadt be a hálóba. Az U hamar válaszolhatott volna, ám Ely Fernandes lövése a kapufán csattant. Érkezett aztán az egyenlítés is, hatalmas kapushibából: Denis Ispas nagyjából negyven méterről lőtt, ez pedig meglepte Aldescut, aki beügyetlenkedte a labdát a hálóba. Rögtön érkezett az újabb hazai gól, Roberto Romero vezethette egyedül a kapusra a labdát és a hálóba bombázott, fordítottak a kolozsváriak.

A szünetet követően újabb találatot szerzett az U, ezúttal Boiciuc lőtt közelről a hálóba, a 48. percben már 3–1 volt az eredmény, ami többet már nem változott.

Az U mindössze második sikerét aratta a felsőházban – három döntetlen mellett – így továbbra is egy pontra van a Hermannstadtól.

Érdekesség, hogy az ötödik fordulóban mindhárom élen álló együttes megnyerte találkozóját.