Mintegy 25 000 néző előtt mérkőzött meg egymással a két csapat kedden este. Az első negyvenöt percben egy-egy komolyabb lehetőséget alakítottak ki a felek, viszont gólra váltani csak a Hermannstadt tudta a magáét, így 1–0-s vendég vezetésnél vonulhattak szünetre. A második játékrészt visszafogottan kezdték a csapatok, azonban a félidő derekán ismét villant a nagyszebeni együttes, megduplázták előnyüket.
A 71. percben szépítettek a hazaiak, így izgalmassá tették a hajrát, viszont újabb gól nem született, a végén 2–1-es vendég siker született. Ezzel a győzelemmel a Hermannstadt a második helyre lépett előre a tabellán.
Amennyiben legalább egy pontot szereznek az utolsó fordulóban a CSA Steaua ellen, ők jutnak fel osztályozó nélkül az 1. Ligába a Petrolul Ploiești mellett.
| 2022. 05. 08. 12:00 | Bukaresti Steaua Steaua | Unirea Slobozia Slobozia | 2-0 |
| 2022. 05. 09. 17:30 | Petrolul Ploiești Petrolul | Concordia Chiajna Chiajna | 2-0 |
| 2022. 05. 10. 19:30 | Kolozsvári U Kolozsvári U | FC Hermannstadt Hermannstadt | 1-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Petrolul Ploiești Petrolul | 9 | 3 | 4 | 2 | 9-7 | 62 |
2 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 9 | 5 | 4 | 0 | 14-5 | 60 |
3 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 9 | 4 | 3 | 2 | 13-8 | 57 |
4 | Bukaresti Steaua Steaua | 9 | 3 | 3 | 3 | 10-10 | 49 |
5 | Concordia Chiajna Chiajna | 9 | 1 | 2 | 6 | 7-17 | 41 |
6 | Unirea Slobozia Slobozia | 9 | 1 | 4 | 4 | 6-12 | 40 |
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!