2. Liga: döntetlennel tért vissza a Brassói FC

Székely Sport 2021. augusztus 01., 14:32 utolsó módosítás: 2021. augusztus 01., 14:36

A labdarúgó 2. Liga első fordulójának egyedüli vasárnapi mérkőzésén a házigazda Brassói FC kétgólos hátrányból mentett pontot a Viitorul Pandurii Târgu Jiu ellenében.

A barcasági labdarúgócsapat májusban még Corona néven harcolta ki a feljutást a másodosztályba, de időközben névváltoztatáson esett át, és az új idényben már Brassói FC-ként indult a második vonalban.

Az Ilie Stan vezette alakulat bemutatkozó mérkőzésén kétgólos hátrányban állt a szünetben. A zsilvásárhelyiektől előbb Paul Mitrică talált be a 16. percben, majd a félidő végén Alexandru Băican növelte az előnyt.

A brassóiak sokat látott edzője négy játékosát is lecserélte a szünetben,

a házigazdáknak pedig sikerült kiegyenlíteni a korai visszavonulót fújó vendégek ellen. A szépítőgólt Alexandru Sabău az 58., a 2–2-es végeredményt jelentő találatot pedig Horia Popa jegyezte a 71. percben.

A Brassói FC a hajrában a győztes gólt is megszerezhette volna, de támadóik elhibázták a nagy lehetőségeket, így maradt a pontosztozkodás.