A barcasági labdarúgócsapat májusban még Corona néven harcolta ki a feljutást a másodosztályba, de időközben névváltoztatáson esett át, és az új idényben már Brassói FC-ként indult a második vonalban.
Az Ilie Stan vezette alakulat bemutatkozó mérkőzésén kétgólos hátrányban állt a szünetben. A zsilvásárhelyiektől előbb Paul Mitrică talált be a 16. percben, majd a félidő végén Alexandru Băican növelte az előnyt.
A brassóiak sokat látott edzője négy játékosát is lecserélte a szünetben,
a házigazdáknak pedig sikerült kiegyenlíteni a korai visszavonulót fújó vendégek ellen. A szépítőgólt Alexandru Sabău az 58., a 2–2-es végeredményt jelentő találatot pedig Horia Popa jegyezte a 71. percben.
A Brassói FC a hajrában a győztes gólt is megszerezhette volna, de támadóik elhibázták a nagy lehetőségeket, így maradt a pontosztozkodás.
Korábbi eredmények:
Temesvári Ripensia–Dunărea Călărași 3–3 (2–1)
Dési Unirea–Unirea Slobozia 0–2 (0–1)
Sellenberki SK–Dacia Unirea Brăila 3–1 (0–1)
Astra Giurgiu–Bukaresti Metaloglobus 1–2 (0–0)
Petrolul Ploiești–Jászvásári Poli 2–0 (0–0)
Concordia Chiajna–Konstancai Unirea 2–0 (1–0)
FC Hermannstadt–FC Buzău 2–1 (1–1)
További program:
kedden 18 órától: Kolozsvári Universitatea–Temesvári SSU Poli
szerdán 20.30-tól: Bukaresti CSA Steaua–FK Csíkszereda
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga következő két fordulójának programját. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a 7. és a 8. játéknapon is közvetlenül egymás után játszik.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!