Mindkét csapat hasonló statisztikával futott neki a találkozónak. Az idei alapszakaszban hazai pályán lejátszott tíz meccséből egyet nyert meg az UTA (még októberben Târgoviștét verte 1–0-ra),
azóta házigazdaként hat találkozóból mindössze egy pontot tartott otthon.
A Hermannstadt még szeptemberben tért haza idegenből győzelemmel Nagyszebenbe, érdekesség, hogy ők is a Chindiát verték, négy döntetlen és három vereség következett azután. Tíz kiszállásukból egy ért véget győzelemmel.
Az első félidő gyakorlatilag helyzet nélkül telt el, az aradiak főleg távoli lövésekkel próbálkoztak, eredménytelenül.
Térfélcserét után nem sokkal az UTA nagyon közel állt a vezetés megszerzéséhez, Albu lövését Figueiredo a felsőlécre tolta, a kipattanóra érkező Antalt buktatták, a játékvezető sípja azonban néma maradt. Hét perccel később az aradiak Albu révén végül megszerezték a vezetést, Roger beadását Albu fejelte a hálóba.
Sokáig nem vezettek a hazaiak, hamar érkezett a válasz, Mayoral szerencsés lövésével hamar egyenlített a Hermannstadt. Mayoral még egyszer betalált a mérkőzésen, ám a gólt a játékvezető kapus elleni szabálytalanság miatt nem adta meg.
Az UTA a mérkőzés hosszabbításában megszerezhette volna a győzelmet, ám Rrumbullaku beadását követően a labda a kapufát találta el.
1–1-gyel ért véget a találkozó, és az aradiak továbbra is egy győzelemmel rendelkeznek hazai pályán,
ám a nagyszerű idegenbeli teljesítményüknek köszönhetően továbbra is a felsőházi rájátszást érő hatodik hely közelében állnak, 28 ponttal a nyolcadikak. A Hermannstadt 19 ponttal a 14. helyen található.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!