Totális csőd Aradon, hatot kaptak otthon az Astrától

Zátyi Tibor 2020. december 21., 19:48 utolsó módosítás: 2020. december 21., 19:50

Az idei labdarúgó-bajnokság legsimább győzelmét aratta az Astra Giurgiu együttese, az 1. Liga 15. fordulójában, hétfőn este Constantin Budescu vezérletével 6–0-ra nyert a mély gödörbe került Aradi UTA otthonában.

Budescu volt a meccs hőse, mesterhármasa mellett egy asszisztot is kiosztott Fotó: Facebook/Astra Giurgiu

A két csapat ellentétes formában várta az összecsapást, a hazaiak az előző három meccsükön rendre vereséget szenvedtek (az FCSB és a Sepsi OSK otthonában 3–0-ra, míg hazai pályán az Universitatea Craiovától kaptak ki 2–1-re), míg a pocsék szezonrajtot követően magára talált az Astra, az aradi találkozóig szerzett 13 pontjából kilencet az előző öt fordulóban gyűjtötte össze.

Ez rögtön kiütközött a pályán is, az Astra a 7. percben Riza révén megszerezte a vezetést. A fiatal, 21 éves játékos – akit amúgy a 15. percben le is cseréltek – a mérkőzés hősétől, Budescutól kapta a gólpasszt. Nem sokkal később nehéz helyzetbe került Bálint László György csapata, a 20. percben büntetőhöz jutott az Astra, a tizenegyest Budescu értékesítette. A szünetig kiegyenlített harc folyt a pályán, egyik kapu sem forgott igazán veszélyben.

Nem úgy a második félidőben, amikor az UTA védelmén úgy mentek át az Astra-támadások, mint kés a vajon.

A 64. percben újabb büntetőhöz jutottak a vendégek, amit Budescu értékesített, majd akcióból is betalált a román válogatott támadó, a 78. percben már 4–0-ra vezetett az Astra. Az aradiak szenvedésének még nem volt vége, játékuk totálisan szétesett, a csereként beállt Azulay négy perc alatt duplázott, egyben beállítva a 6–0-s Astra-győzelmet.

Az idei kiírás kezdetekor jobbnál jobb eredményeket elért aradi csapatra rá sem lehet ismerni, legutóbbi négy meccsén csupán egy gólt szerzett és tizennégyet kapott, a felsőházi rájátszást érő helyekről lecsúszott az alsóházba. Az Astra pedig a sikernek köszönhetően katapultált a táblázaton, az utolsó előtti helyről egy pontra megközelítve az UTÁ-t a 10. helyen található.

Jókor jön a téli szünet, Aradon rendet tudnak tenni a csapaton belül és a fejekben is. Az újévi folytatás viszont nem ígérkezik könnyűnek, hiszen 2021 első játéknapján az ugyancsak pocsék formában levő Viitorult fogadja.

Labdarúgó 1. Liga, 15. forduló
Aradi UTA–Astra Giurgiu 0–6 (0–2),
gólszerzők Riza (7.), Budescu (20., 64., 77. – az első kettőt büntetőből), Azulay (81., 84.),