Peches Dinamo, a hajrában bukta el a pontokat

Székely Sport 2021. december 16., 19:57 utolsó módosítás: 2021. december 16., 20:40

Karnyújtásnyira volt a győzelemtől a Bukaresti Dinamo a labdarúgó 1. Liga 20. fordulójában, ám nem volt szerencséje, a CS Mioveni a hosszabbításban két gólt szerezve otthon tartotta a pontokat.

Ez nem a Dinamo bajnoksága, 14. vereségét szenvedte el a korábbi 18-szoros bajnok Fotó: Pinti Attila

A kiesés elől menekülő Bukaresti Dinamót még az ág is húzza, az 1. Liga hétközi fordulójában nagyon közel volt ahhoz, hogy megszerezze a győzelmet a CS Mioveni otthonában. Egyetlen kaput eltaláló lövése volt, de az gólt ért, Sorescu volt eredményes büntetőből a mérkőzés 62. percében.

Az idő teltével hiába szorította be vendégeit a Mioveni, az egyenlítés nem akart összejönni. Aztán a hat perces ráadásban jött a fordítás, előbb Costreie játékvezető ítélt büntetőt, amit Sanoh értékesített magabiztosan, majd pár perccel később Rusu lőtt látványos gólt: a CS Mioveni megnyerte a meccset, a Dinamo pedig kikapott, a szezonban 14. alkalommal.

A csütörtöki nap első meccsén az emberhátrányba került Chindia Târgoviște nem bírta feltartóztatni az FC U Craiova 1948-cat, az oltyánok 3–0-ra nyertek.